Yüksek Çözünürlüklü Görüntüleme Cihazları

En küçük sıcaklık farklarını bile görüntüleme özellikleri sayesinde gözle görünmeyen noktaların tespitini yapan veya açık görüşlü alanlarda görüntüleme olanağı sağlayan termal kamera modelleri sektörlerde duyulan ihtiyaçlara göre farklı tasarımlarda üretilmektedir

Yüksek Çözünürlüklü Görüntüleme Cihazları
Yüksek Çözünürlüklü Görüntüleme Cihazları Tugrul Demir
Bu içerik 289 kez okundu.
Reklam

 

En küçük sıcaklık farklarını bile görüntüleme özellikleri sayesinde gözle görünmeyen noktaların tespitini yapan veya açık görüşlü alanlarda görüntüleme olanağı sağlayan termal kamera modelleri sektörlerde duyulan ihtiyaçlara göre farklı tasarımlarda üretilmektedir. Ses kayıt yapabilme özellikleri olan modeller olduğu gibi portatif tek elle taşınan modelleri de vardır. Bazı sektörlerde ise sabit bir yerde gece görüş kamerası olarak kullanılır. Avlarda geceleri gizlenen tüm hayvanları bu şekilde görüntülemek mümkün. Termal kamera binalarda küf oluşma tehlikesi olan yerleri tespit edebildiği gibi daha profesyonel modeli ile dünyanın farklı noktalarında insan tespiti de yapabilir. Görüntüleme nettir ve yanılma payı yoktur.

Termal Görüntüleme Hasar Tespitleri İle Tasarruf Sağlar

Termal kamera yüzlerce farklı amaç için kullanılabilir. Bazen işletmelerde mali açıdan kazanç sağlarken bazen güvenlik açısından hayati önem taşır. Cihazların boru kaçak tespitleri, elektrik kablo kopukları veya kaçak tespitleri de yalnızca bireysel veya firma açısından değil ülke açısından da hızlı hizmet anlamına gelir. Her detayı keşfedip renkle görüntüleme yapan cihazlar en düşük ısılarda bile ısı yayarak görüntülemeyi sağlar. Karanlıkta, gündüz veya kapalı makine veya duvar arkalarındaki görüntülemeyi de aynı sistemle görüntüleyebilecek teknolojiye sahiptir. Termal kamera fiyatları özel bir teknolojiyle üretilmesine bağlı olarak biraz pahalıdır. Ama kullanılacağı sektörde sağladığı kazanç bu fiyatı ilk kullanımdan itibaren amorti edecektir. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor