IŞIK HAKKI SERGİSİ, ‘GÜNEŞ = AYDINLIK = UMUT’A VURGU YAPIYOR

Galeri Aydın’da düzenlenen ‘Işık Hakkı’ Karma Sergisi, ‘Güneş = Aydınlık = Umut’ başlıklı tema ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

IŞIK HAKKI SERGİSİ, ‘GÜNEŞ = AYDINLIK = UMUT’A VURGU YAPIYOR
IŞIK HAKKI SERGİSİ, ‘GÜNEŞ = AYDINLIK = UMUT’A VURGU YAPIYOR Tugrul Demir
Bu içerik 346 kez okundu.
Reklam

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Bilgi Merkezi Sergi Salonu’nda 19 Ocak’ta açılan ‘Işık Hakkı’ Karma Sergisi, farklı üniversite ve şehirlerden bir araya gelmiş 12 sanatçının ‘Güneş = Aydınlık = Umut’ başlıklı temaya uygun eserlerini sergiliyor.

Küratörlüğünü İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Medine İrak’ın yaptığı ve Ahmet Kolburan, Asya Fatma Bağcı, Barış Özyurt, Burcu Yıldız, Caner Uyanık, Dilara İlter, Ece Zeber, Gizem Güvendağ, Mert Tugen, Mustafa Çetin, Nil Müge Felekten ve Şerif Karasu’nun eserlerini bir araya getiren ‘Işık Hakkı’ sergisinde umut duygusunun, aslında en temel hak olduğunu yeniden hatırlatıyor.

 

29 OCAK’A KADAR AÇIK

Ev sahibine, evin içine giren gün ışığının engellenmemesi ve korunması hakkını veren ‘Işık Hakkı’ yasasına göre, ev sahibinin izni olmadan evin çevresine, pencerelerden gelen gün ışığını kesebilecek tasarımda herhangi bir yapı inşa edilemez. Galeri Aydın’da düzenlenen karma sergi, ‘Güneş = Aydınlık = Umut’ başlıklı tema ile ışık hakkına vurgu yapıyor.

İçinde yaşadığımız dönemde ve bulunduğumuz coğrafyada, aydınlık ve umut giderek azalırken; ışık vuran her güzel şeyin üzerine her gün tonlarca ‘beton’ dökülmekte… Sanatçılar, Işık Hakkı sergisinde eserlerinde “Bu ağırlığı kırmamız, ışığa ulaşmamız ve hakkımız olan umudu yaşamamız bizden ne kadar uzak?” sorusuna, “İçimizdeki ışık bizden ne kadar uzaksa, işte o kadar…” ile yanıt veriyorlar.

‘Işık Hakkı’ Karma Sergisi, 29 Ocak 2017 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor