ANADOLU İNANÇLARI EZGİLERLE BULUŞUYOR

Anadolu'nun binlerce yıllık tarihinden beslenen inanç ezgilerini, dans ve mitolojik hikâyelerle harmanlayan İnanış Ezgileri müzik grubu, 30 Ocak’ta Kadıköy’de sahne alacak

ANADOLU İNANÇLARI EZGİLERLE BULUŞUYOR
ANADOLU İNANÇLARI EZGİLERLE BULUŞUYOR Tugrul Demir
Bu içerik 295 kez okundu.
Reklam

Doğu ve Batı kökenli enstrümanlar aracılığıyla, yüzyıllardır uyum içinde var olan Anadolu’nun kültürel çeşitliliğine vurgu yapmayı amaçlayan İnanış Ezgileri Kadıköy sahne alacak.

Hem bağlama, cura, ney, kanun, tambur, erbane gibi geleneksel sazlar hem de piyano, keman, çello, viyola, kontrbas, akustik gitar gibi batı sazlarının yer aldığı grup 25 kişiden oluşuyor.

ŞAMAN DANSI, SEMA, İLAHİLER…

İnanış Ezgileri Anadolu İnançları Projesi, 30 Ocak Pazartesi akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Etkinlikte Anadolu’nun binlerce yıllık inançları olan Alevi, Ezidi, Ortodoks/Ermeni, Ortodoks/Rum, Seferad/Yahudi, Sufi, Süryani, Şafii/Kürt ilahileri icra edilecek. Ayrıca şaman dansı, sema, semah olmak üzere 3 bölümde dans gösterisi olacak. Eser icraları dışında Anadolu’da yaşamış ve eserleri icra edilen inançlara ve kültürlere ait çeşitli metinlerle (bayramlar, gelenekler, mitolojik veya dinsel hikayeler) bu inançların anlatıları da gerçekleştirilecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor