MİNİK DOSTLARA BÜYÜK YARDIM

Her canlının yaşam hakkına sahip çıkan Küçükçekmece Belediyesi, bu soğuk kış günlerinde minik dostlarımızı yalnız bırakmıyor. Belediye tarafından, 9 beslenme noktası oluşturularak 14 bin kilo kuru mama dağıtıldığı, 54 adet kedi evi, 19 adet de köpek evi kurulduğu kaydedildi.

MİNİK DOSTLARA BÜYÜK YARDIM
MİNİK DOSTLARA BÜYÜK YARDIM Tugrul Demir
Bu içerik 325 kez okundu.
Reklam

 

Sokak hayvanları için aşılama, kısırlaştırma, sahiplendirme gibi hizmetlerin yanı sıra kedi ve köpek evi dağıtımı da yapan Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, minik dostlarımızı bu kış günlerinde soğuktan korumaya devam ediyor. Zorlu hava şartlarında hayatta kalmaya çalışan kedi ve köpekler için beslenme noktalarını ilçenin dört bir yanına yerleştiren Küçükçekmece Belediyesi, bölgede yaşayan hayvanların açlıktan ölmesinin önüne geçiyor. Bu amaca yönelik 9 beslenme noktası oluşturularak 14 bin kilo kuru mama dağıtıldığı, 54 adet kedi evi, 19 adet de köpek evi kurulduğu kaydedildi.

 

Bu Günlerde Küçük Dostlarımızı Unutmamalıyız

 

Sadece insanların değil, hayvanların da komşumuz olduğunu kaydeden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, her zaman bu duyarlılıkla hareket ettiklerinin altını çizerek; “Hayvanlar bizim küçük dostlarımız. Bu ilçe de bizim olduğu kadar onların da yaşam hakkı var. Onların da haklarına saygı duymalıyız. Biz de küçük dostlarımıza bu soğuk günlerde yemek ve barınak vermeyi amaç edindik.” dedi.

 

50 Kedi Ve 19 Köpek Kulübesi Dağıtıldı

 

Köpek ve kedilerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde beslenme ve su ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla 9 noktaya beslenme üniteleri koyan Küçükçekmece Belediyesi, sokak hayvanlarının barınmaları amacıyla 54 adet kedi evi, 19 adet de köpek evi kurdu.

 

14 Bin Kilo Kuru Mama Sokak Hayvanları İçin Tüketildi

 

Köpek ve kedilerin beslenme ve su ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla 9 noktaya beslenme üniteleri kuran Küçükçekmece Belediyesi, bu noktalara toplamda 14 bin kilo kuru mama takviyesi yapıldığını açıkladı.

 

Yüzlerce Kedi ve Köpek Sıcak Yuvalarına Kavuştu

 

Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri’ne bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanların kısırlaştırılmasından aşılanmasına, sahiplendirilmesine kadar pek çok alanda hizmet veriliyor. Bu kapsamda, ilçe sınırları içerisinde bulunan 2016 yılı içerisinde toplamda 15 kişi ısırma sonucu aşıya sevk edildi.

 

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde bulunan 140 adet (104 adet köpek, 36 adet kedi) sahipsiz köpek ve kedi, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi tarafından sıcak yuvalarına kavuşturuldu. Ayrıca, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli hekimler tarafından 2016 yılında sahipli-sahipsiz kedi ve köpeklere toplam; 366 adet karma aşıları (230 köpek karma aşısı, 136 adet kedi karma aşısı olmak üzere) yapıldı. 333 adet köpek ve 757 adet kedi, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde kısırlaştırıldı. Böylece toplamda 1090 adet başıboş kedi ve köpek kısırlaştırılmış oldu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor