İlhami Koç: “2017 yılına girerken hem Bireysel Emeklilik hem de Türkiye Varlık Fonu tarafında beklentilerin hızla gerçekleştirilmesi hepimiz için memnuniyet verici oldu.”

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı İlhami Koç, Sermaye Piyasasında Gündem'in yeni sayısında önümüzdeki dönemde sektörün odaklanacağı konuları paylaştı.

İlhami Koç: “2017 yılına girerken hem Bireysel Emeklilik hem de Türkiye Varlık Fonu tarafında beklentilerin hızla gerçekleştirilmesi hepimiz için memnuniyet verici oldu.”
İlhami Koç: “2017 yılına girerken hem Bireysel Emeklilik hem de Türkiye Varlık Fonu tarafında beklentilerin hızla gerçekleştirilmesi hepimiz için memnuniyet verici oldu.” Tugrul Demir
Bu içerik 652 kez okundu.
Reklam

TSPB Başkanı İlhami Koç, Sermaye Piyasasında Gündem dergisinin yeni sayısında, sermaye piyasalarında yaşanan değişimlerin önemini vurguladı: “2016 yılında, Bireysel Emeklilikte Otomatik Katılım, Türkiye Varlık Fonu’nun kurulması ve vergisel sorunlarımızdan bir kısmının çözülmesi gibi sektörümüzü yakından ilgilendiren önemli adımların atıldığına şahit olmuştuk. 2017 yılına girerken hem Bireysel Emeklilik hem de Türkiye Varlık Fonu tarafında beklentilerin hızla gerçekleştirilmesi, hepimiz için memnuniyet verici oldu. Bu gelişmelerin sermaye piyasalarımızın gelişmesi ve derinleşmesine katkı sağlayacağına ve bütün üyelerimizin bundan bir şekilde yararlanacağına inanıyoruz.”

 

Koç ayrıca sektörün önümüzdeki dönemde odaklanacağı konuları okuyucularla paylaştı: “Statümüzce belirlenen görevlerimizden biri de “Sermaye piyasasının ve üye kuruluşların faaliyetlerinin gelişmesi için ihtiyaç duyulabilecek araştırmaların yapılmasını sağlamak; tanıtım, seminer, toplantı, eğitim ve reklam faaliyetleri düzenlemek”tir. 2017 yılında bu kapsamda yapacağımız faaliyetleri belirlerken ilk aklımıza gelen konular, sermaye piyasalarında gayrimenkul finansmanı, kitlesel fonlama, İstanbul Finans Merkezi oldu. Bu konularda yılın ilk yarısında ne tür faaliyetlerde bulunacağımız konusunda çalışmaya başladık. İlk olarak, kitlesel fonlama konusunda 7 Mart 2017 tarihinde bir panel gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yılın ilk yarısı içerisinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz bir başka etkinlik de Sermaye Piyasaları Ödül Töreni olacak.”

 

Gösterge’nin Kış 2017 Sayısı Yayımlandı

TSPB tarafından üç ayda bir hazırlanan Gösterge dergisinin Kış 2017 sayısı yayımlandı. Bu sayıda TSPB tarafından aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinden derlenen 2016 yılının ilk dokuz ayına ait faaliyet ve finansal verilere ilişkin incelemelerin yanı sıra “Bankalar Faiz Oranının İnmesini İster mi?”, “Foreks Piyasası ve Aracı Kurumlar”, “IOSCO Fon Ücret ve Giderleri En İyi Uygulamaları”, ve “Yeşil Tahviller” başlıklı makaleler dergide yer alıyor. Gösterge’nin tüm sayılarına www.tspb.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor