RUH SAĞLIĞI UZMANLARINDAN TERÖR VE RUHSAL TRAVMA İLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 25 Şubat tarihinde, psikoloji alanında uzman dört akademisyenin katılımıyla, “Terör ve Ruhsal Travma: Nasıl Başa Çıkarız” başlıklı bir konferans düzenleyecek. Terörün yarattığı tahribatın konuşulacağı konferansta katılımcılarla, şiddet ve yasla başa çıkabilmenin yollarına dair öneriler paylaşılacak.

RUH SAĞLIĞI UZMANLARINDAN  TERÖR VE RUHSAL TRAVMA İLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI
RUH SAĞLIĞI UZMANLARINDAN  TERÖR VE RUHSAL TRAVMA İLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI Tugrul Demir
Bu içerik 450 kez okundu.
Reklam

İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek “Terör ve Ruhsal Travma: Nasıl Başa Çıkarız” başlıklı konferansta, yaşanan terör saldırılarının yarattığı tahribatın yanı sıra ortaya çıkan öfke, korku, güvensizlik, çaresizlik, keder ve kaygı gibi duygularla başa çıkabilmenin yolları ele alınacak.

 

Teröre karşı birey ve toplum olarak daha sağlıklı, birleştirici, bütünleştirici tepkiler ve davranışlar geliştirilmesi amacıyla düzenlenen konferans dört oturumdan oluşacak. BİLGİ Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten Zara’nın “Travmatik Kayıplar, Etkileri ve Matem Süreci: Nasıl Daha İyi Başa Çıkabiliriz?” başlığıyla yapacağı konuşmasının ardından; Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Program Direktörü Prof. Dr. Tamer Aker “Savaş ve Terörün Değişen Yüzü: Türkiye'deki Etkileri ve Toplumsal Travma Çalışmaları”; Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Program Direktörü Yrd. Doç. Dr. Murat Paker Psiko-politik Açıdan Terör ve Türkiye”; Klinik Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans Çocuk-Ergen Alt Dal Program Direktörü Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek ise, “Çocuklar ve Terör: Terör ile Büyümek” başlıklı konuşmasını yapacak.

 

Geliri, terör şehitlerinin yakınlarına ve mağdurlarına psiko-sosyal destek veren Türk Psikologlar Derneği’ne bağışlanacak olan konferansa katılım bedeli 50 TL olacak.

 

Tarih: 25 Şubat 2017, Cumartesi

Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü / CSM Binası, Salon 403-404

 

Program Akışı

 

13.00 - 14.00 Doç. Dr. Ayten Zara: “Travmatik Kayıplar, Etkileri ve Matem Süreci: Nasıl Daha İyi Başa Çıkabiliriz?”

 

14.00 - 14.15 Kahve Arası

 

14.15 - 15.15 Prof. Dr. Tamer Aker: “Savaş ve Terörün Değişen Yüzü: Türkiye'deki Etkileri ve Toplumsal Travma Çalışmaları”

 

15.15 - 15.30 Kahve Arası

 

15.30 - 16.30 Yrd. Doç. Dr. Murat Paker: “Psiko-politik Açıdan Terör ve Türkiye”

 

16.30 - 16.45 Kahve Arası

 

16.45 - 17.45 Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek: “Çocuklar ve Terör: Terör ile Büyümek“

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor