İTÜ Kariyer Zirvesi’17, 100’den fazla güçlü markayı öğrencilerle buluşturdu

İTÜ Kariyer Zirvesi’17, 100’den fazla güçlü markayı öğrencilerle buluşturdu

İTÜ Kariyer Zirvesi’17, 100’den fazla güçlü markayı öğrencilerle buluşturdu
İTÜ Kariyer Zirvesi’17, 100’den fazla güçlü markayı öğrencilerle buluşturdu Tugrul Demir
Bu içerik 443 kez okundu.
Reklam

İTÜ Kariyer Merkezi’nin yönetiminde 46 öğrenci topluluğunun iş birliğiyle düzenlenen Avrasya’nın en büyük üniversite kariyer etkinliği İTÜ Kariyer Zirvesi’17 (İKZ), 20- 23 Şubat tarihlerinde Ayazağa, Gümüşsuyu, Maçka ve Taşkışla yerleşkelerinde ve 9 ayrı birimde gerçekleştirildi.“Yeteneğe Dokun” temasıyla öne çıkan etkinlik, farklı sektörlerden 100’ün üzerinde güçlü markayı öğrencilerle buluşturarak, bu yıl da gençlere staj ve iş fırsatları sundu. Vestel’in ana sponsorluğunda gerçekleşen İTÜ Kariyer Zirvesi’nde firmalar ile öğrenciler arasında nitelikli ve etkin bir iletişim kuruldu.

 

İş dünyası öğrencilerle buluştu

 

 

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen İTÜ Kariyer Zirvesi’nin açılış töreni, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı. Açılışa; İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Kariyer Merkezi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, İKZ'17 ana sponsoru Vestel'in Ar-Ge Genel Müdürü Murat Sarpel, Arçelik İnsan Kaynakları Yöneticisi Müge Özmeriç, Doğuş İnşaat İnsan Kaynakları Koordinatörü Nihan Erkan,Ak-Taş Dış Ticaret Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mustafa Tırıs, Şişecam Seçme ve Yerleştirme Müdürü Pınar Güler Suvari, TAI-TUSAŞ İnsan Kaynakları Başkanı Cemal Şenyılmaz,Siemens Grup Yöneticisi Serter Bekler, Çalık Enerji Satın Alma ve Lojistik Direktörümüz Dr. Orhan Orhon, Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Yöneticisi Başak İkiz, Mercedes İnsan Kaynakları Yöneticisi Elif İçören’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

 

Mehmet Karaca: “Öğrenciler birlikte çalışma kültürünü geliştiriyorlar”

 

Törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Kariyer Zirvesi’ne hoş geldiniz. Dört yıl önce ilk düzenlediğimiz Kariyer Zirvesi’nde 10’a yakın öğrenci kulübü vardı. Bir sonraki yıl 20 kulüp katıldı. Geçen sene sayı 35’ti. Bu sene 46 oldu. Seneye 56 olacak.Görevi ilk devraldığım zaman yaklaşık 100’e yakın öğrenci kulübü vardı. Şimdi 170’i bulduk ama bu sayının en az iki kat daha fazla olmasını hedefliyoruz. Çünkü öğrencilerin beraber çalışma kültürü çok iyi.Onların ne kadar iyi iş çıkardığını yıl boyunca da göreceksiniz. Gerçekten onlara müteşekkiriz. Çünkü Kariyer Zirvesi, karşılıklı öğrenme süreci. Şirketler de öğreniyor, öğrencilerimiz de öğreniyor. Etkinlik yapma kültürü, iş bulma kültürü gelişiyor.”

 

“İstihdam endeksi araştırması yaptık”

 

 

Kariyer Merkezi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, etkinliğin öneminden bahsederek konuşmasına başladı. Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yıl İTÜ Kariyer Merkezi olarak bu etkinliği 46 öğrenci kulübü ile birlikte yapıyoruz.Aynı zamanda İK uzmanlarından aldığımız desteğin bir türünü de öğrencilerden alıyoruz.Çünkü 46 öğrenci kulübü bu etkinliğin herhangi bir yerinde ciddi bir instiyatif alıyor.Bu yıl ilk defa İTÜ olarak öğrencilerimizi diplomalarını alıp bizden ayrıldıktan sonra ne yaptıklarını da anlamaya yönelik istihdam endeksi araştırmamızı da yaptık. Artık İTÜ’den mezun olan öğrencilerin yüzde kaçının işe girdiğini, hangi fakültenin hangi bölümünde öğrencilerin iş fırsatı bulduğunu, hangi fakültenin hangi konularda zorlandıklarını biliyoruz, bunu takip edebiliyoruz. Bundan sonra da düzenli olarak bu çalışmaları sürdüreceğiz.”

 

 

İş mülakatları yapıldı

 

 

Açılış konuşmalarının ardından İKZ'17 Ana Sponsoru ve Birim Sponsorları İTÜ Rozetlerini Rektör Mehmet Karaca’nın elinden aldılar.Ayrıca Arçelik A.Ş İnsan Kaynakları Yöneticisi Müge Özmeriç, Mercedes İnsan Kaynakları Yöneticisi Elif İçören, TAI-TUSAŞ İnsan Kaynakları Müdürü Beste Arısoy’a gümüş arı takdim edildi.Tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi

.

Etkinlikte şirketler, iş ve staj imkânı sağlamak istedikleri öğrencilere yönelik çeşitli etkinliklerde yer aldı. İTÜ Kariyer Zirvesi’nin“Touch the Talent” etkinlikleri kapsamında ise; değerleme merkezi uygulamaları, sunumlar, profesyonel bağlantıların kurulduğu çay saati söyleşileri, staj ve iş mülakatları da yapıldı. Touch the Talent etkinlikleri için Kariyer ve Yetenek Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden randevu alındı. İKZ 17’ye otomotivden enerjiye, hazır giyimden bilişime, elektronikten ulaşıma pek çok farklı sektörden güçlü ve tanınmış firmalar katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor