CACHAREL & SAİNTE PULCHÉRİE FRANSIZ LİSESİ DESEN TASARIM YARIŞMASI

Fransız ekolü Cacharel’in desteğiyle Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nde 23 Şubat Perşembe akşamı düzenlenen Desen Tasarım Yarışması'nın ödül törenine basın, sanat ve moda dünyasından önemli isimlerin yanı sıra 300'ü aşkın davetli katıldı.

CACHAREL & SAİNTE PULCHÉRİE FRANSIZ LİSESİ  DESEN TASARIM YARIŞMASI
CACHAREL & SAİNTE PULCHÉRİE FRANSIZ LİSESİ  DESEN TASARIM YARIŞMASI Tugrul Demir
Bu içerik 497 kez okundu.
Reklam

Sanatı ve eğitimi destekleyen Cacharel, Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ile gençleri desteklemeye devam ediyor. Cacharel, geçtiğimiz nisan ayından bu yana 170. Yılını kutlayan okul ile eğitime destek vermek amacıyla bir dizi sosyal sorumluluk projesine imza attı. Yardım balosu, müzayede, sergi ve SMS kampanyaları düzenleyerek buradan elde edilen gelirlerle ihtiyaç sahibi çocuklar için fon oluşturdu. Son olarak, 23 Şubat’ta Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin Beyoğlu’nda bulunan tarihi okul binasında Cacharel ana sponsorluğunda düzenlenen Desen Tasarım Yarışması’nın ödül gecesinde eğitim ve moda sektörlerinin fikir önderleri bir araya geldi.

 

Yarışmaya katılan 9. sınıf öğrencileri, görsel sanatlar öğretmeninin ve Cacharel koleksiyon danışmanı Güneş Güner’in verdiği fikirlerden yola çıkarak özgür, genç ve avangardist çizimlere hayat verdiler. Jürinin bu çizimler arasından seçtiği en iyi 10 tasarım Cacharel'in 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda kravat, fular ya da cep mendili olarak yer alma şansını elde etti.

 

Düzenlenen bu özel gecede Ertuğrul Özkök'ün başkanlığında Burcu Aldinç, Gözde Yörükoğlu, Hamiyet Akpınar, Hatice Gökçe, İdil Tarzi, Nilperi Şahinkaya, Öner Evez, Özge Sarıkadılar, Özge Zeki, Sermet Severöz, Sıla Güven, Tamer Yılmaz, Ulaş Kaya ve Yeşim Nur Mantaş gibi değerli isimlerden oluşan jüri üyeleri yarışmayı kazanan on öğrenciye ödüllerini takdim ettiler. Dereceye giren öğrencilere ayrıca Cacharel tarafından kendilerine özel olarak üretilmiş hediyeler sunuldu. Bu öğrenciler Cacharel bünyesinde staj yapma ve tasarımın inceliklerini profesyonel isimlerden öğrenebilme şansını da yakaladılar.

 

Gecede ayrıca öğrenciler ilk defa modellik heyecanını tadarak Cacharel’in 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonundan Meksika esintileri taşıyan parçaları ünlü tasarımcı Öner Evez’in koreografisi eşliğinde mini bir defile ile sundular.

 

Osmantan Erkır'ın sunumuyla renk kattığı gecede sahne alan Barış İçin Müzik Orkestrası davetlilere eşsiz bir müzik ziyafeti verdi.

 

Çocuklardan çocuklara eğitim adına uzanan yardım eli…

Ödül gecesinin ardından düzenlenen kokteylde kazanan öğrencilerin tasarladığı ve Cacharel tarafından üretilen, her bir tasarımdan 50 adet olmak üzere toplamda 500 adet kravat, cep mendili ve fular Barış İçin Müzik Vakfı yararına satışa çıkarıldı. Gecede, Cacharel’in Sainte Pulchérie Fransız Lisesi için tasarladığı "özel koleksiyon" da görücüye çıktı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor