Yerli Bulut Servisleri Sağlayıcısı SkyAtlas, Mobile World Congress 2017'de Hizmetlerini Yurtdışına Açıyor

Türkiye’nin 'Gerçek Bulut' altyapı ve servis sağlayıcısı SkyAtlas, iletişim ağları için telekom çözümleri, yazılım ürünleri ve hizmetleri sağlayan Defne Telekomünikasyon ile Bulut alanında önemli bir işbirliğine imza attı.

Yerli Bulut Servisleri Sağlayıcısı SkyAtlas, Mobile World Congress 2017'de Hizmetlerini Yurtdışına Açıyor
Yerli Bulut Servisleri Sağlayıcısı SkyAtlas, Mobile World Congress 2017'de Hizmetlerini Yurtdışına Açıyor Tugrul Demir
Bu içerik 341 kez okundu.
Reklam

SkyAtlas, sanal sunucu kiralamanın oldukça ötesine geçerek, sunucu, depolama, yedekleme, felaket kurtarma, ağ ve güvenlik altyapı hizmetlerini 'Gerçek Bulut' altyapısı ile bir arada sunuyor. 2017 yılında rotasını yurtdışına çeviren SkyAtlas, öncelikli olarak, Orta Doğu, Afrika, CIS ve Doğu Avrupa pazarlarına yönelik çalışmalara başladı. Bu kapsamda SkyAtlas, iletişim ağları için telekom çözümleri, yazılım ürünleri ve hizmetleri sağlayan Defne Telekomünikasyon ile el sıkıştığını duyurdu. Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Asya-Pasifik Bölgesi’nden Afrika’ya, Avrupa’dan Güney Amerika’ya 20’den fazla ülkede 500 milyon üzerinde aboneye servis veren Defne Telekomünikasyon, farklılaşmış ürün portföyüyle çağrı merkezi, çağrı tamamlama, çağrı yönetimi, mesajlaşma, mobil pazarlama, roaming, SMS filtreleme ve OSS çözümleri sunuyor.

SkyAtlas, yurtdışı rotalarının ilk adımı olarak, 27 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen GSMA Mobile World Congress etkinliğine katılarak Bulut Servisleri’ni dünyadaki telekom operatörleri ve servis sağlayıcılarına tanıtacak.

 

SkyAtlas CEO'su Levent Kocatürk konuyla ilgili olarak; "Hâli hazırda bulut servislerimizden hem Türkiye’den hem de yurtdışından müşteriler yararlanmakta. OpenStack üzerinde geliştirdiğimiz Özel Bulut servisimizi 2017 yılında yurtdışı pazarlara açma hedefimiz vardı. Bu hedef doğrultusunda, Defne Telekomünikasyon gibi sektörde lider konuma gelmiş ve milyonlarca aboneye ulaşmış, inovatif telekom çözümleri, yazılım ürünleri ve hizmetleri sağlayan, ve ürünleriyle başarısını kanıtlamış bir firma ile yola çıkma kararı aldık. Bu işbirliği kapsamında Özel Bulut altyapımız ile Orta Doğu bölgesindeki veri merkezi ve servis sağlayıcılarına Defne Telekomünikasyon aracılığıyla ulaşmış olacağız. Amacımız, klasik veri merkezlerinin bulut dönüşümünde, hem servislerimiz hem de teknolojimizle onları desteklemek ve bu pazarlarda büyümek. Bu işbirliği hedeflerimize ulaşmamız adına çok değerli bir adım oldu" dedi.

 

 

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu ise,"Defne olarak, 20 yılı aşkın süredir telekomünikasyon sektöründe çok başarılı işlere imza atmış, 20'den fazla ülkeye ihracat yapan bir şirket konumundayız. Türkiye'nin yerli bulut servis sağlayıcısı SkyAtlas ile yapmış olduğumuz bu işbirliğinden ötürü heyecanlıyız. İşbirliğimizin ilk adımı olarak, Barcelona'da düzenlenecek olan MWC 2017'deSkyAtlas'ın altyapısı ile buluta taşınan çağrı tamamlama, mobil pazarlama, mesajlaşma, OSS/BSS, roaming, filtreleme ve KOBİ’lere yönelik ürünlerimizi, dünyadaki telekom operatörleri ve servis sağlayıcılarıyla buluşturmuş olacağız. Bu etkinlikte güzel iş fırsatları yakalama şansı bizleri heyecanlandırıyor. Anlaşmanın her iki marka için de hayırlı olmasını dilerim" dedi.

 

SkyAtlas Hakkında:

SkyAtlas, kendi teknolojisi ile gerçek bulut altyapısı ve servisleri sunan bulut servis sağlayıcısıdır. Bulut bilişim teknolojisine yeni bir anlayış getirmek üzere 2013 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

 

SkyAtlas, geliştirdiği “Canlı Dikey Ölçeklendirme” teknolojisi ile şirketlerin ve özellikle IT profesyonellerinin kabusu olan ani sunucu talebi değişimlerine hızlı ve maliyet etkin çözüm üretmiştir. Dünyada sadece SkyAtlas tarafından geliştirilmiş olan bu teknoloji ile firmalar ilave sunucu ekleme maliyeti ve onun getirdiği birçok operasyonel yükten kurtulmaktadır. Artan veya azalan sunucu trafiğine göre sunucu kaynaklarını aynı şekilde arttırıp azaltabilen bu yenilik ile SkyAtlas, endüstriye gerçek “Kullandığın Kadar Öde” imkânını sunmaktadır.

 

Teknolojisini, dünyanın en önemli firmalarının desteği ile kurulmuş olan OpenStack Bulut Bilişim Platformu üzerinde geliştiren SkyAtlas, bu özelliği ile de Türkiye’nin ve MENA Bölgesinin OpenStack platformunu kullanan ilk Bulut Servis Sağlayıcısı olmuştur. Esnek ve modüler OpenStack mimarisi ile SkyAtlas Türkiye’de Nesne Depolama (Object Storage) hizmetini bulut üzerinden veren ilk firma olma başarısını da göstermiştir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor