İyilik Temalı Program: ‘İyilik Kulübü’

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, hasta veya mağdur çocukların dileklerini yerine getiren, iyilik dolu program “İyilik Kulübü” 4 Mart Cumartesi akşamı saat 23.40’da ekrana gelecek.

İyilik Temalı Program: ‘İyilik Kulübü’
İyilik Temalı Program: ‘İyilik Kulübü’ Tugrul Demir
Bu içerik 460 kez okundu.
Reklam

TRT 1’in iyilik temalı programı “İyilik Kulübü”nün 16. bölümünde 12 yaşında Kemik Tümörü hastalığına sahip, ayrıca yaşıtlarına göre zekâ üstünlüğü olan İsmail Tunahan Yerik’in dileği gerçek oluyor.

 

İsmail Tunahan'ın dileği Google Türkiye ofisini ziyaret etmek ve Türkiye'deki robotlar hakkında bilgi almak… İyilik kulübü ekibi, İsmail'i önce Google Türkiye ofisine götürecek. Burada ofisi, çalışma alanlarını gezen, merak ettiği soruları soran, teknolojik çalışmaları inceleyen İsmail, Google Türkiye ofisinde ünlü youtuber Orkun Işıtmak ile tanışacak.

 

Daha sonra İTÜ Bilişim ve Bilgisayar Fakültesi'ne gidecek olan İsmail buradaki robot çalışmaları hakkında bilgi alacak. İsmail, İTÜ'nün işaret dili bilen robotlarından Naocan ile tanışacak, robotla sohbet edip ve birlikte dans edecek. Naocan'dan sonra Dünya'da işaret dili öğreten tek robot olan R-Can ile tanışacak olan İsmail, R-Can'dan işaret dilinden birkaç kelime öğrenecek.

 

Her aşamada uzmanların görüşü alınarak hazırlanan, Işık Yönt ve Ömer Fırat Köker tarafından sunulan “İyilik Kulübü” 4 Mart Cumartesi akşamı saat 23.40’ta TRT 1 ekranında olacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor