Pera Film’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Kısa Animasyon programı!

Pera Film, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir seçki sunuyor. Kadın yönetmenlerin kısa animasyonlarından derlenen Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler adlı program, 8 ve 12 Mart tarihlerinde ücretsiz gerçekleşiyor.

Pera Film’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel  Kısa Animasyon programı!
Pera Film’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel  Kısa Animasyon programı! Tugrul Demir
Bu içerik 243 kez okundu.
Reklam

Pera Film, Tricky Women Festivali ve Avusturya Kültür Ofisi İstanbul iş birliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar günü için özel olarak derlenen Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerlerprogramıkadın yönetmenlere ait 12 kısa filmden oluşuyor. Program kapsamındaki seçki, hem analog hem de dijital üretilen animasyonları kapsamakla birlikte çizim, claymation ve stop-motion gibi teknikleri de içeriyor.

 

Farklı konulara değinen seçkide; kendimizi nerede ve neden evimizde hissettiğimiz HomeStatements’da, yeni bir şehirde yeni bir hayatın neye benzediği Shut up Moon’da yanıt buluyor. Taipe Recyclers, elden çıkarılmış ve yeni bulunmuş nesneler bağlamında mistik şehir gözlemlerini içerirken, toplumsal ve ekolojik bilincin sıradanlıktan benzersizliğe kaymasındaki açgözlülük Princess Disaster Movie ve YachaY ‘da konu ediniyor. Garten & Schnaps biyografik ayrıntılarla örülürken, bir kadının kendi yaşamının dizginlerini ele alması Two Melons – Birth of an Artistte ele alınıyor. Ginny, can sıkıntısı ve fırsatların varlığı ile eksikliğinin yarattığı etkiyi, Follow You veDer verliebte Koch ise Dünyanın her yerinde ve yaşadığınız mahallede aşkın öngörülemezliği ve öngörülebilirliğini inceliyor. Programda ayrıca ses üzerinden animasyon formuna yoğunlaşan Three Suns ile sinema mekanizmalarını ve algısını zorlayan Machine de yer alıyor.

 

 

Çalkantılı Zamanlar ve Tanıdık Yerler programı kapsamındaki gösterimler, 8 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da, 12 Mart Pazar günü ise saat 17.00’de gerçekleşiyor.

 

#KadınlarPerada #PeraWomen

 

 

Bu program kapsamındaki Pera Film gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor