HARİKA MATEMATİK SERGİSİ İZMİR'E GELİYOR!

“Minik Eller Büyük Hayaller” platformuyla çocuklara yönelik pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren QNB Finansbank’ın İEG işbirliğiyle hayata geçirdiği “Harika Matematik Sergisi” İzmirli çocuklarla buluşuyor. Çocuklara matematiği sevdirmeyi amaçlayan proje, gezici tır ile dolaşarak büyük şehirlerin yanı sıra Anadolu’nun tüm şehirlerini ziyaret ediyor. Harika Matematik Sergisi’nde yer alan interaktif modüller çocukların matematiği eğlenerek öğrenmesini destekliyor.

HARİKA MATEMATİK SERGİSİ İZMİR'E GELİYOR!
HARİKA MATEMATİK SERGİSİ İZMİR'E GELİYOR! Tugrul Demir
Bu içerik 402 kez okundu.
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Tarihi Havagazı Fabrikası B Salonu’nda açılacak sergi 7-13 yaş arası çocukları ücretsiz ağırlayacak. 06-10 Mart tarihlerinde İzmir’i de çocuklarla buluşacak Harika Matematik Sergisi’nde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Arzu ederseniz çocuğunuz ile birlikte gelerek onun da bu interaktif deneyimi yaşamasını sağlayabilirsiniz.

 

Tarih : 6 Mart Pazartesi

Açılış Saati: 10:00

Yer : Tarihi Havagazı Fabrikası B Salonu -Alsancak Garı Yanı, Alsancak – İzmir

 

 

Harika Matematik Sergisi 06 -10 Mart tarihleri arasında

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çocuklarla buluşacak!

 

Matematiğin eğlenceli ve yaratıcı dünyasını çocuklarla buluşturan Harika Matematik Sergisi Anadolu’daki çocuklarla buluşmak için yeniden yollarda. Sergi 06 – 10 Mart tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Tarihi Havagazı Fabrikası B Salonu’nda olacak.

Minik Eller Büyük Hayaller Platformu kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki etkinlikler ile çocukları destekleyen QNB Finansbank ana sponsorluğunda ve IEG işbirliği ile hayata geçen proje çocukların matematiğin temel konularını eğlenceli ve interaktif şekilde öğrenmesine yardımcı oluyor.

Harika Matematik Sergisi 6 – 10 Mart 2017 tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Tarihi Havagazı Fabrikası B Salonunda olacak. 6 Mart’ta QNB Finansbank Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Çakır’ın katılımıyla açılacak sergi, ücretsiz gezilebilecek.

 

Harika Matematik Tırı 2017 Turnesi’nde Hedef: 2 Tır ile 3 ayda 22 İl

 

Çocukların büyük ilgi gösterdiği Harika Matematik Sergisi’nin gezgin tırları gördüğü yoğun ilgi üzerine Türkiye’de daha fazla çocuğa ulaşabilmek için bu yıl ikiye çıkarıldı. Tırlar 20 Şubat tarihinden itibaren eş zamanlı olarak Türkiye turnesine çıktı. Harika Matematik Sergisi turne çerçevesinde iki tır ile üç ay süresince belirlenen 22 ildeki tüm çocuklara ulaşmayı hedefliyor.

 

Çocuklar eğlenerek büyüyor, kendilerini keşfediyor

 

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği ve İlköğretim Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, Özel Tırlarla yola çıkıyor ve her şehirde yerel yönetimlerin desteğiyle belirlenen mekanlarda sergiler kurularak birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açılıyor. Çocuklar, “Dans Eden Geometri”, “Haydi Yuvarla”, “Kule Yapalım”, “Aynadaki Kim” ve “Dev Küp” modüllerinin bulunduğu, “Da Vinci Learning’nin Atölye” çalışmaları ve “Da Vinci Learning Mobil Sinema”nın da olacağını sergiyi keyifle geziyor.

 

Hayatın her alanında var olan matematiği gezici modüller ile Türkiye genelinde çocuklara sevdiren, eğlenirken öğrendikleri interaktif sergi ‘’Harika Matematik’’ ; 20 farklı ünite ile bilgilendiren, analitik düşünce ve derinlemesine sorgulama için teşvik eden, iletişim kurmaya cesaretlendiren ve çocukların deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri eğlenceli bir yolculuk yapıyor. Ayrıca Da Vinci Learning’nin Atölye çalışmaları ve Da Vinci Learning Mobil Sinemanın da olduğu istasyonlarda, bilgilerini pekiştirebiliyor ve arkadaşları ile hoş vakit geçirebiliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor