Sandık Kurulları için son tarih 16 Mart!

Bugüne kadar seçimlerden elde ettiğimiz tecrübeler ve siyasi partilerden aldığımız güncel veriler ile sandık kurullarında takviyeye ihtiyaç duyulan il/ilçeleri belirledik. Yaptığımız analizin sonucunda bu il/ilçelerde sandık kurullarında YETERLİ VE DENGELİ sayıda kurul üyesine ulaşılabilmesi için herkesi siyasi partilerde görev alarak sandık kurullarına girmeye ve müşahit olmaya çağırıyoruz.

Sandık Kurulları için son tarih 16 Mart!
Sandık Kurulları için son tarih 16 Mart!  Tugrul Demir
Bu içerik 331 kez okundu.
Reklam

Yüksek Seçim Kurulu’nun sandık kurulu için önerdiği parti sayısı 5’tir. Üç farklı parti temsiliyetinin sağlanamadığı ve bazı sandık kurullarının tek partiden oluşması nedeniyle sandık kurulları YETERSİZ olduğu tespit edilmiştir.

Sandık kurulu sadece 2 parti temsiliyetiyle kurulmuşsa dahi bu partilerin bu referandum için aynı karar ve söylemi açıklamış olması o sandık kurulunun DENGESİZ olduğu öngörülmüştür.

Bu bilgiler ışığında illerimiz renklerdik ve MERSİN’in turuncu alarm verdiğini tespit ettik.

Turuncu illermizde ilçelerdeki sandık kurullarında farklı karar ve söylemlere sahip partilerden sandık kurulları için kişilerin bildirildiği ancak yeterli sayıya sahip olmadığı için hala bu il/ilçelerde sandık kurullarında ciddi ihtiyaçlar olduğu gördük.

MERSİN’de yaşayan vatandaşlarımızın 16 Mart’a kadar siyasi partilere giderek sandık kurullarında yer almak istediklerini belirterek bu önemli seçimde varlığıyla fark yaratmaya davet ediyoruz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor