Antalya’dan Cerablus’a eğitim köprüsü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde toplanan 3 TIR dolusu eğitim malzemesi Suriye'nin Cerablus kentine gönderildi.

Antalya’dan Cerablus’a eğitim köprüsü
Antalya’dan Cerablus’a eğitim köprüsü Tugrul Demir
Bu içerik 244 kez okundu.
Reklam

Antalya'dan, bu kez Suriye’ye eğitim köprüsü kuruldu. Türk askerinin DEAŞ’tan temizlediği Suriye’nin Cerablus kentindeki çocuklar için Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 3 TIR dolusu eğitim malzemesi gönderildi. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen törene Antalya Vali yardımcısı Hüseyin Ece, Antalya Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Alptekin Cilavdaroğlu, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Üstündağ, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Keser katıldı.

 

Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Cerablus'a yardım gönderilmesinin bir "gönül projesi" olduğunu belirterek, “Suriye’deki çocuklar savaş nedeniyle büyük mağduriyetler yaşıyor. Suriye'de, yaşanan olaylardan dolayı sıkıntılar çeken insanlar var. Biz hem insanlık hem de dini akrabalıklarımız açısından bağlarımızı kuvvetlendirmemiz gereken bir ortamda sessiz kalamazdık” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Alptekin Cilavdaroğlu da “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz sosyal yardımların yanı sıra Suriyelilere destek için de özel bir çaba gösteriyoruz. Daha önce de Halep’e yardım TIR’ları göndermiştik. Şimdi de Cerablus’daki çocuklarımızın yanındayız” diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Başbakanlığın koordinasyonunda düzenlenen kampanyayla Cerablus’daki çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma yaptıklarını söyledi. Eğitim için toplanan yardımın çok anlamlı olduğunu belirten Arslan, yardım tırında, kırtasiye malzemeleri, okul donatım ve ofis eşyası, sıra, masa ile giysi bulunduğunu belirtti.

İl Müftü Yardımcısı İbrahim Keser'in okuduğu duanın ardından, Cerablus'a ulaştırılacak yardımları taşıyan 3 TIR, Gaziantep'e doğru yola çıktı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor