Dünyalar güzeli bir abla...
Reyhan Çelik

Dünyalar güzeli bir abla...

Bu içerik 11239 kez okundu.
Reklam

Zaman, zaman insan yaşamının değerini bilmediğimiz doğrudur. Hayatımızın değerini bilmemiz için bazı şeyleri görmemiz yaşamamış ya da ölümle yüzleşmemiz gerekmektedir. Bende ölümle yani hayatımda değer verdiğim insanları kaybederken fark ettim bunu sevdiğin insanları kaybetmek her gün ölmek gibi bir şey sanırım her gün ölmek, aklına geldikçe ölmek gibi mesela sadece sevdiğiniz insan için değil hayatınızda değer verdiğiniz farklı biride olabilir mesela benim ablam dediğim insan benim canımdan ötedir. Hayatımda en çok sevdiğim ve değer verdiğim insanların başında gelir kendisi çokta tatlıdır. Aramızda dört yaş var her seferinde onu çok kızdırsam bile şuan 20 yaşındayım el kaldırdığını görmedim sinirlendiğinde kendine zarar veren türdendir. Bana kızamaz kıyamaz o ne kadar benim için değerliyse bende onun için öyleyim birbirimizi çok iyi anlayan iki arkadaş iki dost gibi ben onu anlarım o beni anlar tabi çoğunlukla beni anlar. Her derdimizi sıkıntımızı paylaştığımız hatta çok özel konuşmaları bile paylaştığım can arkadaşım her şeyim. 

 

O benim ablam hani derler ya bir ablan varsa bu hayatta iyi bir arkadaş hatta iyi bir dosta sahipsiniz diye aynen o hesap ben gerçekten çok iyi bir dosta sahibim ama hani dedim ya bazen kaybedersin diye ve kaybedince anlarsın diye benimde öyle oldu. Lise ikiye geçtiğim dönemde ablam evlendi ben hiç istemedim evlendi ve onu kaybettim artık ailesi vardı tabi bende o ailenin bir parçasıydım hatta çok önemli bir parçasıydım ama olsun sonuçta artık evi ayrıydı artık ilgilenmesi gereken bir başkası vardı. Ama yine de vazgeçmedi benden her fırsatta saatlerce konuşurduk anlatırdık bazen de öylece susardık susmalarımız bile aynıydı anlardık birbirimizi bir gün dünyanın en güzel haberini verdi bana hamileymiş bu habere en çok sevinenlerdendim. Dokuz ay boyunca gün sayan ve her gün ne zaman doğacak diye soran insan bendim sanırım ablamın olduğu kadar o küçük prenseste değerliydi benim için ondan hariç İki tane daha vardı ama o başkaydı benim için. İlk defa biri için değerli olduğumu hissediyordum ve hala daha öyle hala daha onun için değerliyim bunu biliyorum ben kendimi ne kadar değersiz hissetsem de ben onun için hep değerliydim.

 

Dokuz ay geçti ve bizim küçük prensesimiz geldi küçücük elleri ağzı burnu her şeyi çok küçüktü artık yeni bir canımız vardı. Hem benim hem annesinin prensesi vardı ki gerçekten de prenses gibiydi candı o canandı bir anda her şeyimiz oldu bizim ablama benzeyen biri daha vardı artık dünyamızda o küçücük gözleriyle etrafına bakan olup biteni anlamaya çalışan küçücük bir kalp anlatırken bile heyecanlanıyorum ablam ben ve o küçücük kalbimiz artık bir aile olmuştuk. Her ne kadar onun başka ailesi olsa bile hala daha benim göz bebeğimdir o küçük hanim şimdi altı yaşında Rabbim daha uzun ömürler versin işte bir ablası olmalı insanın her şeyini paylaşabildiği saat gecenin kaçı olursa olsun çekinmeden araya bildiği ben çok şanslıyım çünkü benim beni yarı yolda bırakmayacak bir dostum var…   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor
Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor