FEST Gezginlerinin Bayram Programları

FEST Travel’ın Kurban Bayramı tatiline özel olarak kurguladığı geziler yola çıkmaya başladı bile. Bu bayramda FEST Gezginleri dört farklı kıtada 25’ten fazla ülkede, Kanada’dan Özbekistan’a, Madagaskar’dan Finlandiya’ya, Çin’den Bolivya’ya uzanan bambaşka coğrafyalarda seyahat ediyor.

GÜNCEL - 2016-09-08 16:21:41

Reklam
FEST Gezginlerinin Bayram Programları
Bu içerik 991 kez okundu.
Reklam

LÜKS TRENLERLE UNUTULMAZ YOLCULUKLAR:

TRANS-KANADA VE TRANS-SİBİRYA

 

FEST Gezginleri bayram yolculuklarına en batıdan başladı bile… 4 Eylül’de yola çıkan TRANS-KANADA grubu, 17 Eylül’e dek Pasifik Okyanusu’ndan Atlantik Okyanusu’na dek tüm Kanada’yı gezecek. Dünyanın en unutulmaz ve en gösterişli seyahat deneyimini yaşatmak amacıyla hizmet veren Rocky Mountaineer treniyle Kanada kayalıklarının kalbine yapılacak bu seyahatte gezginlere nefes kesen manzaralar, çam ormanları, göller, kanyonlar, buzullar, karlı dağlar eşlik ediyor. JasperBanffYoho ulusal parkları, TorontoOttowa,QuebecMontreal gibi şehirler ve dünyanın en ünlü şelalesi Niagara, gezginlerin rotasındaki duraklardan bazıları…

 

 

Dünyanın en lüks tren firmalarından Golden Eagle’ın Türkiye’deki tek temsilcisi FEST’in Gezginleri, 4 - 17 Eylül arasında raylar üzerinde bir başka nefes kesici yolculuğa çıktı: Bu yıl 100. yaşını kutlayan efsanevi rota TRANS-SİBİRYA. Sekiz farklı saat diliminin bulunduğu Sibirya’nın üçte birinin geçileceği bu yolculuk, Vladivostok’tan başlayıp uçsuz bucaksız Orta Asya bozkırlarına, Baykal sularından Ural Dağları’nın zirvelerine, Habarovsk’un vahşi ikliminden Moğolistan’ın derinliklerine uzanan ve Moskova’da sonlanan bir keşif gezisi olacak.

 

 

ÇİN UYGARLIĞININ DÜNÜ VE BUGÜNÜ

 

Kalıcılığı ve çeşitliliği ile dünya tarihine damgasını vuran en kadim kültürlerden ÇİN6 - 18 Eylül tarihleri arasında FEST Gezginlerini ağırlıyor. Simetrik başkent Beycing, Doğu’nun incisi Şanghay, yüzyıllara meydan okuyan Çin Seddi, gizemli Yasak Kent, eşsiz manzaralarıyla Guylin, Doğu’nun Venedik’i Sucoğ, suyla iç içe bir yaşamın sürdürüldüğüTongli, dev yeraltı ordusu ve farklı etnik unsurlarıyla Şian, Çin’in doğal ve kültürel güzelliklerini sunacak.

 

EGZOTİK BİR ASYA MASALI: ENDONEZYA

 

17.500’den fazla adası ile benzersiz bir coğrafi oluşum ve dünyanın en kalabalık ülkelerinden ENDONEZYA, bir volkanlar, tropik ormanlar, boğazlar ve verimli ovalar diyarı…6 - 18 Eylül arasındaki gezimizin odağında, Hindu-Budist imparatorluklarının, İslam emirliklerinin ve Hollanda kolonisinin merkezi Cava, kraliyet şehri ve ülkenin sanat merkeziYogyakarta, büyüleyici doğası ve kaya mezarlarıyla Toraca, sayısız tapınak ve heykeliyle ‘tanrıların adası’ Bali, animist inanç geleneklerinin halen etkin olduğu Sulawesi ve gezi programlarında es geçilmeyi hak etmeyen ‘zafer şehri’ Cakarta yer alıyor.

 

 

SİHİRLİ ADALAR ÜÇGENİ: MADAGASKAR - RÉUNION - MAURITIUS

 

Bayram tatili için yola çıkan ilk Afrika grubumuz, MADAGASKAR, RÉUNION ve MAURITIUS’ta vahşi doğanın keşfiyle dolu 10 gün geçirecek. 7 - 18 Eylül tarihleri arasındaki gezimiz, evsahipliği yaptığı canlıların yüzde 95’ini dünyanın başka yerlerinde görmenin mümkün olmadığı, doğa tutkunu ve nadir canlı türlerini görmeyi arzulayan herkesin bir gün ziyaret etmeyi hayal ettiği Madagaskar’da, yağmur ormanlarında özgürce yaşayan lemurlarla, kurbağalarla, bukalemunlarla, sürüngenlerle, çeşitli kuşlarla, köklerinin göğe yükseldiğine inanılan kutsanmış baobab ağaçlarıyla ve rengârenk orkidelerle karşılaşacak; eskiden bir sürgün yeri ve halen Fransa’ya bağlı bir denizaşırı il olan volkanik Réunion adasının ilginç doğal oluşumlarını ve turistik değeri çok geç fark edilen, mercan resifleriyle çevrili istiridye biçimli ada Mauritius’un renkli dünyasını keşfedecekler.

 


CASTRO, CHE VE HEMINGWAY’İN İZİNDE KÜBA

 

Bu bayramda da gezginlerimize bir klasik haline gelen rotalarımızdan KÜBA’da Fidel Castro, Che Guevara ve Hemingway’in ayak izlerinde unutulmaz bir yolculuk sunuyoruz. 9 - 18 Eylültarihleri arasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Havana Eski Kenti, Cienfuegos,Trinidad ve Camagüey tarihi merkezleri ve Şeker Kamışı Vadisi’nde geçecek bu yolculukgeçmişten günümüze uzanan faytonlar, 50’li yılların Amerikan arabaları ve şarkı söyleyip dans ederek sokakları ve meydanları karnaval alanına çeviren Kübalılarla rengârenk geçecek.
MİSTİK DİYARLAR: NEPAL - BUTAN - LADAK

 

FEST Gezginlerinin bayramda çıkacağı yolculuklardan biri de dünyanın en mistik diyarlarıNEPAL, BUTAN ve LADAK’a olacak. 9 - 23 Eylül tarihleri arasındaki program, gezginleri zamanın durduğu bir coğrafyada binlerce yıllık kadim inançlar, akıl almaz manastırlarla siyasi merkezler ve Himalaya Budizmi yorumlarıyla tanıştıracak. Gizemli Katmandu Vadisi“Son Şangri-La” Butan ve Batı Himalayalar ile Tibet Platosu arasında sınır oluşturan Trans-Himalaya bölgesinin batı ucundaki “Küçük Tibet” Ladak’ta geçirilecek iki hafta, tropikal orman kuşağından çorak bozkırlara uzanan muhteşem doğa manzaralarıyla da büyüleyecek.

 

İNKALARIN TOPRAĞI: PERU - BOLİVYA

 

Bayramda Güney Amerika’daki rotamız PERU ve BOLİVYA olacak. 9 - 20 Eylül tarihleri arasında FEST Gezginleri, İnka Uygarlığı’nın topraklarında, And Dağları’nın dorukları arasındaki kayıp şehirlerden kolonyal mimari şaheserler ve Kolomb öncesi döneme ait binlerce esere ev sahipliği yapan eşsiz müzelerle dolu modern şehirlere unutulmaz bir keşif gezisin çıkacak. Pasifik Okyanusu’nun çöl görünümlü kıyılarından Titicaca Gölü’nün büyülü manzaralarına uzanan rotanın en önemli durakları ise CuzcoMachu PicchuTiwanaku,Lima, Ballestas Adası ve gizemi halen çözülememiş çizgileriyle Nasca olacak.

 
BÜYÜK GÖÇ ZAMANI SAFARİ: KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

 

Afrika’daki bir diğer rotamız da 9 - 20 Eylül tarihleri arasında KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR olacak. Büyük Göç zamanında vahşi doğaya bir safari olan programda kıtanın en güzel doğal parklarına sahip Kenya, büyüleyici coğrafyası ve bozulmamış yerli köyleriyle Tanzanya, uzun sahilleri ve muhteşem doğasıyla Zanzibar; Ngorongoro KrateriTaş ŞehirSerengeti ve Masai Mara ulusal parkları ve filmlere ev sahipliği yapmış muhteşem manzaraların oluşturduğu bir fonda hayvanlar âleminin en büyüklerini görme imkânı bulunuyor.


HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞAŞ


10 - 14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Hattuşaş gezimiz, Hitit coğrafyasının kalbinde, Ankara-Yozgat-Çorum-Amasya hattında bir yolculuk olacak. Türkiye’den UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne ilk giren kültür varlıklarından Hitit başkenti Hattuşaş, milattan önce 2. binyılda kent teşkilatı, tapınakları, kraliyet konutları ve surlarıyla, kent kapılarındaki zengin süslemeleriyle, Yazılıkaya’daki kabartmalarıyla hem kültür ve sanatta hem de siyaset ve mimaride öne çıkmış, hem de Anadolu’da ve Ortadoğu’da hatırı sayılır bir etki yaratmış. Hitit’in Osmanlı’yla harmanlandığı bu topraklarda, Bedri Rahmi’nin “Ne söylesem anlatmaya az gelir güzelliğini / Karadutum, çatalkaram, çingenem” diye başlayan ünlü “Karadut” şiirinin ilham kaynağı cisim bulacak.
ADRİYATİK KIYILARINDA: HIRVATİSTAN VE BOSNA-HERSEK

 

Tatilde Balkanların yemyeşil doğasını ve kültürel mirasını deneyimlemek isteyenlerin tercihi,10 - 17 Eylül tarihler arasında gerçekleşecek HIRVATİSTAN, DALMAÇYA KIYILARI, MOSTAR VE SARAYBOSNA gezimiz oldu. Adriyatik’in en güzel sahil şeridine sahip İstra Yarımadası, savaşın izlerini hâlâ barındıran Bosna-HersekMostar Köprüsü, tarihi merkezleri UNESCO Mirası olan SplitTrogir ve Dubrovnik şehirleri, Plitvice Ulusal Parkıve Dalmaçya kıyıları, gezginlere farklı bir Akdeniz’i yaşatacak.

 

MAVERAÜNNEHRİN İNCİLERİ: SEMERKANT - BUHARA - HİVA

 

“Bu dünya iki hükümdara yetecek kadar büyük değil,” diyen Timur’un topraklarında; bilginlerin, orduların, fikirlerin ve kültürlerin yolu MAVERAÜNNEHİR’deki yolculuğumuz 10 - 17 Eylül tarihleri arasında… Özbekistan’da yaşanacak bu masalda “dünyanın aynası”Semerkant, İslam’ın manevi merkezlerinden Buhara, Harzem ülkesinin gözbebeği Hiva;Uluğ Bey, Şîr-Dâr ve Tilla Kâri medreseleri, Bibi Hanım Camisi, Kalyan Minare ve Orta Asya’nın en büyük şehri Taşkent görülecek.


ROMANTİK ALMANYA

 

Bereketli Tuna ile başı dumanlı Alpler arasındaki GÜNEY ALMANYA gezimiz 11 - 17 EYLÜLtarihleri arasında, OECONOMICA çatısı altında gerçekleştirilecek. Programda Bamberg, masalsı hikâyeleriyle Neuschwanstein ve Heidelberg şatoları, şarap mahzenleriyleWürzburgRomantik Yol’un en güzel kasabası Rothenburg Ob Der Tauber, Nazilerin miting alanları ve Nazi mahkemelerine ev sahipliği yapmış Nüremberg ile ülkenin “gizli başkenti” Münih yer alıyor.

 
RÖNESANS ŞATOLARI VE ORTAÇAĞ KATEDRALLERİ

 

 

Fransa tarihinin en hareketli dönemlerine tanıklık etmiş olan Loire Vadisi’nde, 11 - 17 Eylülarasındaki bu yolculukta, peri masallarından süzülüp gelen şatolar Azay le-Rideau,ChenonceauBloisVillandry ve Chambord; sayfiye kenti Vannes, ressamlar kasabasıPont Aven, Fransa’nın okyanusa açılan zarif penceresi Saint-Malo ve gelgitin zaman zaman bir adaya çevirdiği Mont Saint-Michel Manastırı ve Fransız mutfağının seçkin örnekleri bulunuyor.

 

ÇİZMENİN UCU: GÜNEY İTALYA


GÜNEY İTALYA gezimiz 11 - 18 Eylül tarihleri arasında. İtalya’nın en zengin arkeolojik alanlarından Napoli, Roma kültürünün en “canlı” temsilcisi Pompei antik kenti, huzur verenKapri adası, tapınak zengini Paestum ve İtalyan Rivierası’nı kapsıyor. Gezginler, Amalfi denizcilerinin ve Bari korsanlarının öyküleriyle Akdeniz lezzetleri eşliğinde İtalya’nın farklı bir yüzünü deneyimleyecek.

 
HEM FRANSIZ HEM ALMAN: BİR YUDUMDA ALSACE

 

Fransız kültürünü ve Alman etkisini aynı anda üzerine giymiş ALSACE, bu özelliği ile Fransa’da benzersiz. Ren’in en büyük limanı Strazburg, kale-kent Colmar, “Fransa’nın en güzel köyü” Eguisheim, Vosges Dağları’nın eteğindeki Alsace Bağ Rotaları üzerinde yer alan Rönesans yapıları, uçsuz bucaksız bağlar ve unutulmayacak yerel tatlar, 12 - 16 Eylültarihleri arasında Alsace gezginlerimizin durakları olacak.


BALTIK BAŞKENTLERİ: HELSİNKİ - TALLİNN - RİGA - VİLNİUS

 

Bayramda Avrupa’daki son rotamız, 12 - 18 Eylül arasındaki 4 BALTIK BAŞKENTİ. Bir liman kenti ve kültür başkenti olan Helsinki’den başlayan gezide, ortaçağ havası taş döşeli sokaklarında solunan Tallinn, mükemmel bir yeşil dekora kondurulmuş gibi duran Riga ve kayıp bir krallığa ev sahipliği yapan Vilnius’ta, FEST Gezginler efsanelerle zenginleşen bir tarihe tanıklık edecek.

Sende Yorumla...
CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR

CEYDA DÜVENCİ HAYATIN VE MUTLU OLMANIN KIYMETİNİ BİLENLERE SESLENİYOR

20:44 - MAGAZİN

Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor

Mersin’de Turizm Adı Altındere ile Şahlanıyor

08:43 - YAŞAM

Mersin'de muhteşem düğün

Mersin'de muhteşem düğün

14:13 - MAGAZİN

TÜRKİYE TASARIM HAFTASI BAŞLADI

TÜRKİYE TASARIM HAFTASI BAŞLADI

20:09 - GÜNCEL

FERHAN ŞENSOY EFSANELEŞEN OYUNUYLA MOİ SAHNE’DE

FERHAN ŞENSOY EFSANELEŞEN OYUNUYLA MOİ SAHNE’DE

21:25 - KÜLTÜR SANAT