banner5

banner4

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir Elazığ Valiliğini ziyaret etti:

- "İlimize ve ülkemize önemli katkılarda bulunması muhtemel projeler, iş alanları, işbirlikleri açmak üzere istişarede bulunmak, bir yol haritası çizmek istiyoruz"

Genel 11.06.2021, 12:21
2
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir Elazığ Valiliğini ziyaret etti:

ELAZIĞ (AA) - Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, kente ve ülkeye önemli katkılarda bulunması muhtemel projeler, iş alanları, işbirlikleri geliştirmek için istişarede bulunmak ve bir yol haritası çizmek istediklerini söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Elazığ'a gelen Prof. Dr. Demir ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Valiliği ziyaret etti. Şeref Defterini imzalayan Demir ve Alpay, Vali Erkaya Yırık ile görüştü.

Demir gazetecilere yaptığı açıklamada, Elazığ'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Elazığ'ın kalkınması için sanayi alanında yapılabilecekleri zaman zaman istişare ettiklerini belirten Demir, "Ülkemizde giderek göz dolduran, öne çıkan savunma sanayi sistemi ile ilgili temaslarda bulunmak ve yine savunma sanayimizin çok değerli şirketleri, onların genel müdürleri ile beraber sahada olmak, birebir temasta bulunmak, neler yapılabileceğini istişare etmek istiyoruz. İlimize ve ülkemize önemli katkılarda bulunması muhtemel projeler, iş alanları, işbirlikleri açmak üzere istişarede bulunmak, bir yol haritası çizmek istiyoruz." dedi.

Geçmişte de bu kapsamda bazı adımlar attıklarını aktaran Demir, bu sefer daha da umutlu olduklarını bildirdi. Demir, "İnşallah savunma sanayi alanı başta olmak üzere sanayinin diğer alanlarında yetkinlik oluşturmak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ve ilgili kuruluşların da desteği ile burada bir varlık göstermek, üniversitemiz, araştırma kuruluşlarımız, sanayicilerimizle ülkemize ve ilimize katkıda bulunmak ve ülkemizin bu teknoloji yolculuğunda pay sahibi olabilmek, bu gurura ortak olabilmek önemli. Buna vesile olabilirsek ne mutlu diyorum." ifadelerini kullandı.Yorumlar (0)
22
sisli