banner5

banner4

6 tweeti mahkeme kararıyla engellendi

Son günlerde paylaştığı videolar ile Türkiye gündeminin zirvesine oturan Sedat Peker’in bazı sosyal medya paylaşımlarına 'kişilik haklarının ihlali' gerekçesi ile mahkeme kararıyla erişim engeli getirildi.

GÜNDEM 09.06.2021, 13:26 Haber Merkezi -3-
16
6 tweeti mahkeme kararıyla engellendi

YouTube’da yayınladığı videolarda dile getirdiği iddialarla Türkiye'de gündeme oturan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in bazı sosyal medya paylaşımlarına 'kişilik haklarının ihlali' gerekçesi ile mahkeme kararıyla erişim engelli getirildi.

6 TWEET ERİŞİME KAPATILDI

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu ile ilgili iddialarda bulunan Peker’in 6 tweeti, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 8 Haziran 2021 tarih ve 2021/6819 sayılı kararı ile erişime engellendi.

NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker, SBK Holding'in sahibi firari Sezgin Baran Korkmaz'ın Bodrum'daki otelinde bedava ağırlanan hâkim ve savcılar olduğunu söylemiş ve Esat Toklu’nun da bu isimlerden biri olduğunu iddia etmişti.

Peker’in iddialarına ilişkin konuşan Toklu ise “Bu çok çirkin bir olay. Başta Sedat Peker olmak üzere hakkımda gerçeğe aykırı iddialar ortaya atanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” demişti.

Yorumlar (0)
22
sisli