banner5

banner4

banner13

Ahmet Hakan'dan Bülent Arınç'a: Bu kadar da olmaz ki!

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, eski Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç'a "Bir insan, zaafını bu kadar da belli etmez ki! Olmaz ki! Bu kadar da olmaz ki" diye seslendi.

GÜNDEM 02.11.2021, 10:46 02.11.2021, 11:52
Ahmet Hakan'dan Bülent Arınç'a: Bu kadar da olmaz ki!

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç'ın son açıklamalarını değerlendirdi.

Arınç'ın bugünün iktidar biçimini eleştirdiğini hatırlatan Hakan, "Şöyle bir baktım söylediklerine. Derinlikli tek bir eleştirel analiz görmedim. Uyuşturucu illetine bulaşmış birinin AK Parti Genel Merkezi’ne bulaşması dışında dişe dokunur tek bir şey söylemiyor" dedi.

Hakan, şöyle devam etti:

"Asıl altını çizdiğim sözleri ise şunlar: 'Eskiden birbirimizi tamamlayan bir kadroyduk biz. Abdullah Bey’in eksiğini Bülent, Bülent’in eksiğini Tayyip Bey kapattırdı. Şimdi kimlere kaldı görüyorsunuz.' Bu yaklaşımdan benim anladığım şudur:

banner16

Erdoğan, Bülent Arınç’ı çağırsa... 'Gel, eskiden olduğu gibi seni yetkili bir abi yapalım' dese... Bülent Arınç, tüm eleştirelliğinden anında vazgeçecek. İnsanız. Hepimizin zaafları vardır. Ama bir insan, zaafını bu kadar da belli etmez ki! Olmaz ki! Bu kadar da olmaz ki."

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Öze Dönüş Platformu tarafından düzenlenen kahvaltıda gençlerle bir araya gelen Arınç, “Hâlâ AK Partiliyim, bir yere gitmiş değilim”, “Yaptıklarımla iftihar ediyorum. 2015 sonrasında olmadığım için hiçbir mesuliyet kabul etmiyorum” gibi ifadeler kullanmıştı. 

Arınç, "Kutuplaşmanın en aza inmesi için ne yapılmalı?" şeklindeki soruya da şu yanıtı vermişti:

“İslam’ın özünde güzel söz ve yumuşak dil var. Siyasetin dili yumuşak olmalı, herkesi kucaklamalı. Yüzde 50 oy almak demek, iki kişiden birinin onayını almak demek. Eskiden birbirimizi tamamlayan bir kadroyduk biz. Abdullah Bey’in eksiğini Bülent, Bülent’in eksiğini Tayyip Bey kapattırdı. Şimdi kimlere kaldı görüyorsunuz”

Yorumlar (0)
banner10
18
açık