banner5

banner4

Ahmet Hakan iktidara 50+1 uyarısı yaptı: Size zarar veriyor

Havuz medyasının amiral gemisi Hürriyet'in paraşütle dümene geçen Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP sayesinde kazandıklarının elinden kayıp gitme tehlikesini görünce iktidara 50+1 konusunda kavga etmeyin uyarısı yaptı. Hakan, 'Tartışmaların tek bir merkeze zararı o da iktidara' diye köşesinden nasihat verdi.

GÜNDEM 19.11.2021, 09:28
Ahmet Hakan iktidara 50+1 uyarısı yaptı: Size zarar veriyor

AKP içinde Şamil Tayyar ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum arasında patlak veren 50+1 seçim barajı tartışması havuz medyasının amiral gemisi Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ı endişelendirdi. Şamil Tayyar'ın Uçum'u 'Soros'un AKP içindeki uzantısı' olarak suçlaması sonrası Uçum, 'Türkiye’yi değil kendilerini düşünenler, ülke karşıtlığını iş edinenler, hakkımda ‘sorosçuluk yalanı’ yayma peşindeler. Ne yaparsanız yapın 2007 ve 2017’de iki kez halk tarafından kabul edilmiş Türkiye’nin sosyolojik ve siyasi istikrarının güvencesi 50+1 kuralından halk vazgeçmez.” ifadelerini kullandı.

AHMET HAKAN: KAVGA ETMEYİN

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 şartından rahatsız olmasının ardından başlayan tartışmaların, iktidara zarar vereceğini savundu. 

Hakan, yazısının "50 + 1 tartışması" başlıklı bölümünde şu ifadeleri kullandı: "Bu tartışmanın kimseye faydası yok. Sadece tek bir kesime zararı var: İktidara!

Kimseye faydası yok. Çünkü bunun önümüzdeki seçimde gerçekleşme ihtimali teknik olarak çok ama çok zayıf. 

Zararı iktidara. Çünkü muhalefet, 'Kazanamayacaklarını anladılar, böyle bir yaklaşım sergiliyorlar' deme imkânını elde eder."

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu