banner5

banner4

banner13

AKP'de moralleri bozan iki gelişme: 'AKP'li kaynağımdan öğrendiğime göre...'

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, AKP'de morallerin gelen kamuoyu araştırmaları nedeniyle bozuk olduğunu ve hiçbir araştırmadan istenilen sonucun alınamadığını yazdı.

GÜNDEM 12.11.2021, 10:40 12.11.2021, 11:45
AKP'de moralleri bozan iki gelişme: 'AKP'li kaynağımdan öğrendiğime göre...'

Yarkadaş, geçtiğimiz salı günü saat 15:00'te toplanması gereken TBMM Genel Kurulu'nun toplanmaması üzerine, AKP'li bir siyasetçi ile arasında geçen görüşmeyi bugünkü köşesinden aktardı.

banner16

Yarkadaş, AKP'de siyaset yapan etkili bir isim olarak tanımladığı kaynağına “Ne oluyor?, Meclis neden toplanamıyor?” diye sorduğunu ve kayanağından “Sahadan gelen kamuoyu araştırmaları, partinin moralini bozdu. Araştırmalar, CHP ile AK Parti’nin arasındaki makasın git gide daraldığını gösteriyor. Bu da moralleri bozuyor. Genel merkezin şu an tek gündemi kamuoyu araştırmaları ve İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın sözleri…  Çünkü hiçbir araştırmadan iyi bir sonuç gelmiyor. Türkkan meselesine o yüzden bu kadar çok eğiliyorlar.” yanıtını aldığını aktardı.

Yarkadaş, AKP'de motivasyon eksikliği yaratan bir diğer konunun ise Abdulhamit Gül-Süleyman Soylu kavgasının basına yansıması olduğunu söyledi. Partideki etkili isimlerin “Ne konuşulacaksa, içeride konuşulmalı” tepkisini verdiğini aktaran Yarkadaş "Aslına bakarsanız, bu tepki de oldukça anlamsız… Zira; AKP içinde artık “konuşulacak, diyalog kurulacak ve istişare edilecek” bir mekanizma kalmadı ki…" dedi.

Yorumlar (0)
banner10
18
açık