banner5

banner4

AKP'li Şamil Tayyar: Partinin batmasına engel olmak için kesenin ağzını açın

AKP, 20 yılda ekonomiyi soktuğu karanlık tünelden çıkacak bir formül açıklamamasına karşın kendisini kurtarmanı planlarını yapmaya başladı. Halkın doların durmayan yükselişi ve zamların ağırlığı nedeniyle bunalarak sokağa dökülmesi AKP'nin akıl hocası Şamil Tayyar'ı endişelendirdi. Tayyar, partiye sandığa gömülmemek için kesenin ağzını açın tavsiyesinde bulundu.

GÜNDEM 24.11.2021, 12:25 24.11.2021, 12:58
AKP'li Şamil Tayyar: Partinin batmasına engel olmak için kesenin ağzını açın

20 yıldır dar gelirli vatandaşın gelirini artıramayan AKP, yanlış (ya da kasıtlı) ekonomi politikaları, iç kaynaklı üretim ekonomisi değil ithalata dayalı ihracat, doların neden olduğu fahiş fiyatlar karşısında daralan vatandaşın tepkisini görünce koltuğu sağlama almanın planlarını yapmaya başladı. Şimdiye kadar "sosyal yardım" adı altında dar gelirli vatandaşın gelirini artırmaktan ziyade yardıma bağlı yaşamını devam ettirmesini sağlayan AKP, yine seçim öncesi "kesenin ağzını açmaya" hazırlanıyor.

TAYYAR: KESENİN AĞZINI AÇIN

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, "Gelir arttırıcı önlemler için kesenin ağzını açmalıyız. Milletin aklıyla dalga geçen ifadelerden de uzak durmalıyız" düşüncesini dile getirdi.

Tayyar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Canı yansa da çalkantılı sürece rağmen sağduyusunu kaybetmeyen, marjinal grupların tahriklerine kapılmayan aziz milletimize borcumuz var. Gelir arttırıcı önlemler için kesenin ağzını açmalıyız. Milletin aklıyla dalga geçen ifadelerden de uzak durmalıyız. Birlikte başarmalıyız." ifadesini kullandı. 

PARTİDE SOROS KAVGASI BAŞLATMIŞTI

Şamil Tayyar, partinin seçimlerde yeniden seçilemeyeceğini görüp 50+1 seçim barajının iktidara kurulmuş bir tuzak olduğunu beyan ederek parti içinde 'Soros'un adamları var' çıkışında bulunmuştu. Tayyar'ın bu ithamına 50+1'in mimarı AKP Hukuk Politikaları Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum cevap vermiş, 'Türkiye'nin değil kendi geleceklerini düşünüyorlar' tepkisi gösterdi.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu