banner5

banner4

Avcılar Belediyesi’nden bebekli annelere özel proje

Avcılar Belediyesi’nin anne ve bebekler için geliştirdiği “Güçlü Kadın, Sağlıklı Nesil” projesi kapsamında eğitimler başladı. “Anne Sütü Bilinçlendirme Eğitimleri” Barış Manço Kültür Merkezi’nde tüm hızıyla devam ediyor.

GÜNDEM 10.06.2021, 16:29 Haber Merkezi -3-
23
Avcılar Belediyesi’nden bebekli annelere özel proje

Eğitimlerde, anne ve anne adaylarının, bebeğin sağlığını korumak açısından doğum öncesi ve doğum sonrasında dikkat etmesi gerekenler, emzirme teknikleri, anne özgüvenini geliştirme yöntemleri, süt sağma  saklama ve anne sütünün artırılması gibi konular  hakkında bilgi verildi. Dünya Sağlık Örgütü’nün de bebeklere ilk 6 ay boyunca yalnızca anne sütü verilmesini, emzirmenin iki yaş ve ötesine kadar devam edilmesini önerdiğinin altının çizildiği eğitimlerin 11 Haziran’a kadar sürmesi planlanıyor.

Türkiye’nin ilk Neonatologlarından olan Prof. Dr. Asiye Nuhoğlu’nun koordinatörlüğünde yürütülen proje ile anne sütü kullanım oranını Dünya Sağlık Örgütü kriterlerine uygun olarak %14’den  %50’nin üzerine çıkarmak hedefleniyor.

HER ŞEY SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN

Eğitimlerde, Sağlık Bakanlığı Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığı Program Koordinatörü ve TEMAS Emzirme ve Anne Sütü Gönüllüleri Derneği  Başkanı Melek Kılıç, İstanbul’u Sevenler Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Gül Şen ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

TEMAS Emzirme ve Anne Sütü Gönüllüleri Derneği eğitmenleri ile birlikte yürütülen projede, anne sütü ile beslenmenin yüzdesinin artırılarak, bebek ölümlerinin azaltılmasını ve sağlıklı bir toplum oluşumunda katkı sağlamak amaçlanıyor.

Yorumlar (0)
22
sisli