banner5

banner4

Bir erken seçim çağrısı da Selahattin Demirtaş'tan! 'Hemen şimdi'

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, diğer muhalefet liderlerinin ardından erken seçim çağrısında bulundu.

GÜNDEM 19.11.2021, 22:22 19.11.2021, 22:34
Bir erken seçim çağrısı da Selahattin Demirtaş'tan! 'Hemen şimdi'

Ekonomik ve siyasi krizin her geçen gün derinleşmesi ile birlikte muhalefet erken seçim çağrılarını sıklaştırdı. 

Geçtiğimiz günlerde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptıkları ortak açıklamada erken seçim çağrılarını yinelemiş, söz konusu çağrıların ardından birçok muhalefet lideri iktidara seçime davet etmişti.

BİR ÇAĞRI DA DEMİRTAŞ'TAN

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da erken seçim tartışmalarına katıldı.

Avukatları aracılığı ile kullandığı sosyal medya hesabında; “erken seçim” çağrısı yapan Demirtaş, “Ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerini; işçilerin, çiftçilerin alın terini yabancılar bedava alabilsinler diye, Hükümet TL’nin değerini bilerek düşürüyor. Amaçları ülkeye biraz döviz girmesini sağlamak. Bunun adı vatanı satmaktır ve bunu Türk milliyetçileri yapıyor'' ifadelerini kullandı.

''TEK BİR ÇIKIŞ YOLU VAR''

''Öte yandan milyonlarca vatandaş ucuz ekmek kuyruklarında saatlerce bekleyecek kadar yoksulluk içinde. Oysa asgari ücret alan bir Almanya vatandaşı, istese bir halk ekmek büfesini komple satın alabilir'' diyen Demirtaş, ''Türkiye toplumu bu durumu hak edecek ne yapmış olabilir, son seçimde çoğunlukla yanlış kişiye oy vermenin dışında? Ne yazık ki halkın durumu çok kötü ve yoksulluk, her geçen gün sefalete dönüşüyor. Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim'' ifadelerini kullandı.

''SEÇİM, HEMEN ŞİMDİ''

Demirtaş paylaşımlarını şu açıklamalarla bitirdi: ''Türkiye yoksul bir ülke değil. Sadece, çok kötü yönetiliyor. Neyse ki gidişatı düzeltmek elinizde. Yapacağınız en acil şey seçim istemek ve ülkeyi satanlara derslerini sandıkta vermek. Sonrasında, işlerin ne kadar hızlı düzeldiğini görünce çok şaşıracaksınız. Seçim hemen şimdi.”

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu