banner5

banner4

banner13

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu 10 Kasım’da Ata’yı andı

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü dolayısıyla Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İstanbul İl Başkanlığı Taksim Cumhuriyet Anıtına çelenk bıraktı. Yapılan açıklamada, “Seninle Sonsuza Kadar…Sensiz Asla” diyoruz. Vatan topraklarının sömürgeci güçler tarafından işgal edilmesine Türk milleti Atatürk etrafından kenetlenerek “dur” demiştir." denildi.

GÜNDEM 10.11.2021, 22:31
Birleşik Kamu İş Konfederasyonu 10 Kasım’da Ata’yı andı

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı Alkoç Turan Başgönül, Büyük Önder Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü nedeniyle açıklamada bulundu.

Taksim Cumhuriyet Anıtına bırakılan çelenk sonrası Alkoç Turan Başgönül yaptığı açıklamada, Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümünde “Seninle Sonsuza Kadar…Sensiz Asla” diyoruz. Vatan topraklarının sömürgeci güçler tarafından işgal edilmesine Türk milleti Atatürk etrafından kenetlenerek “dur” demiştir. Anadolu toprakları emperyalist kuşatma altındayken tam bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi etrafında Türk toplumu Mustafa Kemal Atatürk çevresinde kenetlenerek emperyalist paylaşım talanını engellemiştir.” ifadesini kullandı.

"TÜRK MİLLETİ, ATATÜRK’TEN VE ONUN SİLAH ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE KURDUĞU CUMHURİYET’TEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR."

“Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bağımsızlığını ve egemenliğini koruyan ve yaşatan Atatürk’ü; cumhuriyet değerlerini, demokrasiyi, laikliği, çağdaş ülkesine sahip çıkarak onu unutmadığımızı dosta ve düşmana her 10 Kasım’larda göstermekteyiz.” Diyen Başgönül, Atatürk emperyalizme karşı mücadele ile dost düşmana korku verdiği ifade etti.

konuşmasının devamı şu şekilde; “Anadolu toprakları emperyalistler tarafından parça parça edilmek istenirken Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti bir bütün olarak kenetlenerek ülkemizin bir karış toprağını dahi sömürgecilere kaptırmayacağını dosta da düşmana da göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti O’nun önderliğinde, emperyalizme karşı Bağımsızlık Savaşı’nı kazanarak dünya lideri olduğunu ilan etmiştir. Türk milleti, Atatürk’ten ve onun silah arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Cumhuriyet’ten asla vazgeçmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi Atatürk Devrim ve İlkeleridir. Bu felsefenin takipçisi olarak cumhuriyeti, laik ve çağdaş yaşamı büyüterek ülkenin kalkınması sağlanacaktır. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine gösterdiği akıl, bilim ve laik cumhuriyetin, çağdaş, uygar bir Türkiye düşüncesinin ve eylemlerinin takipçisi olunacaktır. Birleşik Kamu-İş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını sonsuza kadar korumayı ve savunmayı görev bilecektir. Atatürk’ün aramızdan ve yaşamdan ayrılışının seksen üçüncü yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz.”

banner16

HABER: MEYRA YURTTAŞ

Yorumlar (0)
banner10
18
açık