banner5

banner4

banner13

CHP’den Muhammed Burkaş, Belediye Başkan adaylığını açıkladı

Muhammed Burkaş, Cumhuriyet Halk Partisi Düziçi Belediye Başkan adaylığını açıkladı. Muhammed Burkaş, “Bu mücadeleye başlarken tek hedefim hiçbir çocuğun akşamları yatağına aç girmemesi idi. Düziçi’nde imkânım olsa da Türkiye genelinde de yapmak istesem de en azından Düziçi bölgesinde sorumluğum kapsamında bunun mücadelesini verme şansım oldu.” dedi.

GÜNDEM 25.11.2021, 18:14 25.11.2021, 18:55
CHP’den Muhammed Burkaş, Belediye Başkan adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muhammed Burkaş, Osmaniye Düziçi Belediye Başkan Adaylığını duyurdu.

banner16

2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Muhammed Burkaş, CHP Düziçi Belediye Başkan Adayı olacağını Osmaniyelilere açıkladı. Muhammed Burkaş, “Bu mücadeleye başlarken tek hedefim hiçbir çocuğun akşamları yatağına aç girmemesi idi. Düziçi’nde imkânım olsa da Türkiye genelinde de yapmak istesem de en azından Düziçi bölgesinde sorumluğum kapsamında bunun mücadelesini verme şansım oldu.” dedi.

“HAKSZIKLIKLARA TAHAMMÜL EDEMİYORUM”

Siyasi hedeflerinden bahseden Burkaş, “25 çalışanlı firmamın yemekhanesinde oturur çalışanlarımla birlikte yemek yerim. Çalışanım bulgur yerken ben gidip dışarıda pirzola yemem. Ekmeğimi paylaşmayı seviyorum. Yaşadığım bölgede çevremde haksızlık gördüm mü tahammül edemiyorum. Kendimde aileme çocuklarıma ve yaşadığım bölgeye duyduğum sorumluluk bilinci sebebiyle siyasetçi oldum.”

“BÜYÜK PROJELERE İMZA ATACAĞIM”

Memleketini sevdiğini söyleyen ve vatan sevdalısı olduğunu ifade eden Burkaş, “Ülkemi de ilçemi de yaşadığım toprakları da çok seviyorum. Eğer ki Allah nasip ederse büyük projelere imza atacağım. Ülkede adından çok söz ettiren bir belediye başkanı olacağım. Gerçekten seven ve seçimsiz birçok devrimi hareket ettiren, emsal niteliğinde projelerimiz olacak.” diye konuştu.

Düziçi ilçesinden belediye başkanı aday olmasına ilişkin sürece yönelik şu ifadeleri kullandı; Osmaniye’nin Düziçi ilçesinden Belediye Başkanlığına aday oldum. Aslında CHP ilçe başkanlığı için yola çıksa da, hem genel merkezin takdiri hem de genel başkan yardımcıları Ali Öztunç, Oğuz Kaan Salıcı Veli Ağbaba ile yaptığı görüşmeler süresince milletvekilliği veya belediye başkanlığı adaylığı kendisine önerildim. Alper Öner Bey’in istifa ettiği dönemde ki görüşmelerinde de belediye başkanlığı adaylığına uygun görülmüştüm. “Bizim ne istediğimizden ziyade, Halkın ne istediği bizim için daha önemliydi. İnşallah halkın layık gördüğü ölçüde seçildiğimizde görevimizi layıkıyla yerine getireceğim dedi.”

SEÇİM HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

“Seçilirsem ilk önce örgüt çalışmalarına ağırlık vererek partinin küskünlerini bir araya getirmek için mücadele edeceğim.” diyen Muhammed Burkaş, “Mahalle komiteleri kurarak komite başkanları ile haftalık toplantılar yapacağım. Partinin içinde her kesimden insanlar yer alacak. Veteriner, öğretmen, eğitim camiası ile ilgili tüm sorunlara onlar tarafından oluşturulan komiteler aracılığıyla bilgiler alıp çözümler üreteceğim.” ifadesini kullanarak seçimdeki hedeflerini dile getirdi.

“BİR SİYASETÇİ ZOR ŞARTLARDA BOYUN EĞMEMELİ”

Osmaniye Düziçi İlçesini iyi yönetilemediğini öne süren Burkaş, “Osmaniye’de siyasi durumu AKP ve MHP ağırlıklı. Düziçi ilçesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi gibi görünen ilçelerden biri. Ne yazık ki mevcut görevdeki arkadaşlar bu konuda başarılı çalışmalar çıkarmıyorlar. Özellikle içinde bulunduğumuz zor süreçte insanlar muhalefete ve yanlarında olunmasına daha çok ihtiyaç duymakta. Bence doğru düzgün siyaset yapılmıyor. Alper Öner Bey’i, geçtiği dönemde de çok eleştirildiler. Eleştirilerin önüne geçemedi. Bir siyasetçinin hiçbir şekilde zor şartlarda boyun eğmemesi gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Muhammed Burkaş konuşmasına şu şekilde devam etti: “Sosyal sorumluluk projeleri üreterek kimsesiz çocuklar yurdu, yatılı yurtlar, fen lisesi, yapılmasında aktif olarak görev aldım. 2014 şirketi inşaat alanında kurdum. Her yıl sosyal yardımlaşma projeleri için fon oluşturdum. Her yıl artarak Pandemi sürecinde de ramazan iftar yemekleri ve birçok insana yardım erzak kolileri dağıtıldık. Şu an 2 yardımlaşma derneğinde Düziçi ve Türkiye geneli olmak üzere 2 yardımlaşma derneğinde yetkili olarak insanlara yardım çalışmaları yürütüyor mücadele ediyorum.”

MUHAMMED BURKAŞ KİMDİR?

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde Burgaçlı Köyünde 1882 yılında doğan Muhammed Burkaş, Çukurova üniversitesi inşaat fakültesi ön lisans mezunu. 2001-2014 yılları arasında şantiyelerde çalışan Muhammed Burkaş, eşi Hülya Köksal Burkaş ile 2005 yılında evlendi. 12 yaşında bir oğlu ve 7 yaşında bir kızı olan Burkaş, Osmaniye’de uzun yıllardır siyasetle uğraşıyor. 2014 yılında inşaat sektöründe beton direk üreticisi olarak ilk şirketini kuran Burkaş, anahtar teslim konut projeleri, saha çalışmaları ve sanayi tesislerinde aktif olarak sektörel çalışmalar yürütmektedir. Düziçi’nde sayılan ve sevilen başarılı çalışkan dürüstlüğü ile tanınmış Muhammed Burkaş, birçok sosyal sorumluluk projesinde de yer almış bir isimdir.

HABER: MEYRA YURTTAŞ

Yorumlar (0)
banner10
18
açık