banner5

banner4

banner13

Erdoğan'ın evini çektikleri için casusluktan tutuklanan İsrailli çift serbest

İstanbul Üsküdar'da bulunan Çamlıca Kulesi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin resimlerini çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan İsrailli çift tutuklanmıştı. Casusluk ve askeri bilgi kaçırma suçu yöneltilen İsrailli çift Mody ve Natalia Oknin çifti İsrail devletinin girişimleriyle serbest bırakıldı.

GÜNDEM 18.11.2021, 11:06
Erdoğan'ın evini çektikleri için casusluktan tutuklanan İsrailli çift serbest

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Çamlıca Kulesi'nden Üsküdar'daki konutunun görsellerini çektikleri gerekçesiyle tutuklanan İsrailli Mody ve Natali Oknin serbest bırakıldı. 

Çiftin perşembe sabah saatlerinde uçak ile İsrail'e döndükleri belirtildi. 

İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye'ye yönelik ortak girişimlerin ardından Oknin çifti serbest bırakıldı ve şu anda İsrail'e dönüyorlar" denildi. 

banner16

Bennett ve Lapid, "Türkiye Cumhurbaşkanı ve hükümetine iş birliği için teşekkür ediyor, Oknin çiftine hoş geldiniz diyoruz" ifadelerini kullandı.

"DURUŞLARINI BOZMADILAR"

İkili, "kompleks duruma rağmen duruşlarını bozmadıkları" için Oknin ailesine teşekkür etti. 

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog da, "Natali ve Mordi, eve dönmeniz ne kadar da güzel" yazdı ve Bennett ile Lapid'in yanı sıra iş birliği için Erdoğan'a da teşekkür etti.

Salı günü çiftin tutuklanmasıyla ilgili bir açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bundan sonrası mahkeme safahatınındır. Çünkü burada siyasal ve askeri bir suç diyebileceğimiz bir değerlendirme var. Bu değerlendirme ile birlikte mahkemeler ilerleyen süreçlerde kendi kararlarını vereceklerdir." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
banner10
15
parçalı bulutlu