banner5

banner4

Fatih Altaylı Boji'ye kurulan komplodaki Ergenekon benzerliğine işaret etti

İstanbul'da metro ve tramvaylarda gezmesiyle tanınan köpek Boji'ye kurulan kumpas kameralar tarafından deşifre edildi. Köpek Boji'nin suçlu gibi gösterilmesi için elindeki dışkıyı koltuğun üzerine koyan şahsın görüntüleri tepki çekti. Gazeteci Fatih Altaylı, bu ülkede bir köpeğe bile kumpas kuruldu diyerek, "Köpeğe kumpas kuranla generale kumpas kuran aynı kafadır. Soysuzluğu, utanmazlığı, yalanla kazanmaya çalışmayı, hiçbir değere sahip olmamayı, bu kez kameraya kaydetmeyi başarmışlar. Acaba Kemal Bey, o boku oraya koyanla da helalleşmeyi düşünüyor mu, ben asıl onu merak ediyorum!" sözleriyle öfkesini dile getirdi.

GÜNDEM 22.11.2021, 11:32 22.11.2021, 11:57
Fatih Altaylı Boji'ye kurulan komplodaki Ergenekon benzerliğine işaret etti

İstanbul'da toplu ulaşım araçlarında köpek Boji'ye kurulan dışkı kumpası İBB Sözcüsü Murat Ongun'un kamera görüntülerini deşifre etmesiyle gün yüzüne çıktı.

Tramvay, metro ve metrobüslerde boji denen yere yatmayı sevdiği için Boji adı verilen köpeğin dün bindiği tramvayı kirlettiği iddia edildi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, konuyla ilgili inceleme hakkında, sosyal medya hesabında bilgilendirme yaptı.

"AKIL ALMAZ GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİN" DİYEREK PAYLAŞTI

Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Ongun, “Boji’nin tramvaya kaka yaptığı iddia edilmişti. Ama kameralar bize bu akıl almaz görüntüleri gösterdi, izleyin” dedi. Ongun’un paylaştığı görüntülerde bir kişinin cebinden çıkardığı ve dışkı olduğu tahmin edilen maddeyi tramvaydaki bir koltuğa bıraktığı görülüyor.

KÖPEĞE KUMPAS İLE GENERALE KUMPAS AYNI

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul'da toplu taşıma araçlarını kullanan Boji'ye kurulan kumpasın daha önce de, gazetecilere, emekli generallere yapıldığını belirterek, "Hep bildik, hep söyledik ama ilk kez Boji isimli köpek sayesinde gözlerimizle gördük, kayıt altına alındı. Toplu taşıma araçlarında yaşayan zararsız bir köpekten kurtulmak için oraya “bok” yerleştirenle, karargahta döşeme altına dosya yerleştiren özünde aynı kişidir." diye yazdı.

Boji'yi vagondan atmak için koltuğa bok koyanla, gazeteciyi sistemden atmak için çalışma odasına sahte belge yerleştirenlerin özünde aynı kişi olduğuna işaret eden Altaylı, "Soysuzluğu, utanmazlığı, yalanla kazanmaya çalışmayı, hiçbir değere sahip olmamayı, "Her yol mübah"ı bu kez kameraya kaydetmeyi başarmışlar. Mesele Boji değil anlamadınız mı! Mesele Boji’nin içinde olduğu insanlık, çağdaşlık, hak, hukuk vagonu. Mesele o vagondan sadece Boji’yi değil, herkesi indirmek. Acaba Kemal Bey, o boku oraya koyanla da helalleşmeyi düşünüyor mu, ben asıl onu merak ediyorum!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu