banner5

banner4

İsmail Saymaz'dan iktidara İsrailli ajan çift tepkisi: Hiç mi utanmıyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Üsküdar'daki evini gizlice Çamlıca Kulesi'nden çektikleri gerekçesiyle gözaltına alınıp tutuklanan İsrailli aile Mody ve Natali Oknin serbest bırakıldı. Çifte askeri bilgi sızdırma ve devlet ajanlığı suçlaması yöneltilip İsrail'in devlet olarak devreye girmesiyle ertesi gün serbest bırakılmasına İsmail Saymaz tepki gösterdi. Saymaz, "Madem bunlar ajandı neden serbest bıraktınız. İsrail karşılığında hiçbir şey vermedik diyor hiç mi utanmıyorsunuz?" diye iktidara çıkıştı.

GÜNDEM 19.11.2021, 11:40
İsmail Saymaz'dan iktidara İsrailli ajan çift tepkisi: Hiç mi utanmıyorsunuz?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Çamlıca Kulesi'nden Üsküdar'daki konutunun görsellerini çektikleri gerekçesiyle tutuklanan İsrailli Mody ve Natali Oknin serbest bırakıldı.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Çamlıca Kulesi'nden Üsküdar'daki konutunun görsellerini çektikleri gerekçesiyle tutuklanan ve daha sonra da serbest bırakılan İsrailli Mody ve Natali Oknin çiftine ilişkin olarak, "MOSSAD'ın (İsrail istihbarat servisi) turist kılığında Çamlıca Kulesi'ne ajan göndererek Erdoğan'ın konutunun fotoğrafını çektireceği varsaymak, bizi de dünyayı da salak yerine koymaktır. Uydular ne güne var? Güvenlik görevlileri hangi istihbarat deneyimiyle casus enseliyor? Google Translate programı ile ajan yakalayan bu arkadaşları Çamlıca Kulesi'nde heba etmeyelim. MİT'te zehir hafiye kadrosuna alalım" dedi.

HAYSİYETİNİZE HİÇ Mİ DOKUNMUYOR?

İsrail'in Cumhurbaşkanı'nın Erdoğan ile kurduğu iletişim sayesinde Oknin'lerin tahliye edildiğini söyleyen Saymaz, "Eğer bu çift gerçekten casussa ne diye tahliye ediyorsunuz? Hiç değilse, dava açılıp karara bağlanana kadar yurtdışına çıkış yasağı koysaydınız. Demek ki, casus olmadıklarını biliyorsunuz. Bu yüzden İsrailli diplomat, ülkesinde "Karşılığında Türkiye'ye hiçbir şer vermedik" diyor. Tıpkı Trump gibi... Hiç mi utanmıyorsunuz? Hiç mi haysiyetinize dokunmuyor?" diye sordu. 

Yorumlar (0)
14
az bulutlu