banner5

banner4

MHP'li başkan, MHP'li vekili eleştirip istifa etti

MHP Kırıkkale Keskin İlçe Başkanı Zafer Çakmaklı, MHP'li Halil Öztürk'e tepki gösterip istifa etti.

GÜNDEM 09.11.2021, 18:19 10.11.2021, 12:15
MHP'li başkan, MHP'li vekili eleştirip istifa etti

MHP Kırıkkale Keskin İlçe Başkanı Zafer Çakmaklı, sosyal medya hesabında yayınladığı mesajda MHP Milletvekili Halil Öztürk'ü eleştirerek istifa etti.

Öztürk'le son zamanlarda görüş ayrılığına düştüklerini dile getiren Çakmaklı, "O siyasi gelecek kaygısına düştü, ben ise, teşkilat çıkar ve menfaatlerinin kaygısına düştüm" dedi. Çakmaklı, şöyle devam etti:

"Lakin bu kutuplaşmanın partime teşkilatıma ve canımdan çok sevdiğim dava arkadaşlarıma, teşkilat başkanlarıma zarar vermemesi adına Milliyetçi Hareket Partisi Keskin İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

'YÜZÜNE, DANIŞMANLARINA, YALAKALARINA SÖYLEDİM'

Halil Öztürk, Sulakyurtlu ben Keskinliyim. Halil Öztürk partili, ben ülkücüyüm. Dün Halil Öztürk'ün yüzüne, danışmanlarına ve yalakalarına ne söylediysem yine aynısını ifade etmek istiyorum.

'BİR ZAFER GİDER, BİN ZAFER GELİR'

Bizde teşkilat esastır. Bir zafer gider, bin zafer gelir. Teşkilatımın çıkar ve menfaatleri şahsi çıkar ve menfaatlerimizin üzerindedir. Değerli dava arkadaşlarım, ülküdaşlarım haklarınızı helal edin benim varsa da helal olsun selam saygı ve hürmetlerimle."

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN TEPKİ: MHP DOKTRİNLERİNDEN BİHABER!

Kırıkkale Ülkü Ocakları Başkanı Tuner Alp Tekin, Çakmaklı'nın Öztürk'ü hedef almasını sosyal medya hesabında yayınladığı mesajla eleştirdi. 

Çakmaklı’nın MHP'nin doktirinlerine uygun olmayan şekilde istifa ettiğini belirten Tekin, şunları söyledi:

"MHP Keskin İlçe Başkanı Zafer Çakmaklı, Ülkücülükten ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin doktrinlerinden bihaber olarak istifa etmiş, istifasını sosyal medyadan duyurmuş, haddi olmadan Ülkücülüğü ağzına alıp Kırıkkale’nin Ankara’da ki uçbeyi, bütün ülkücülerin abisi Av. Halil Öztürk ‘ü abdest almadan istifa metninde anmıştır.

Partimizi bu şekilde sosyal medyada gündeme getirmesini bir kenara bırakarak Sayın Milletvekilimizi partili kendisini de ülkücü gören bu şahsiyetin içinde bulunduğu gaflet, dalalet ve hıyanetten uyandırmak biz ülkücülerin ve Ülkü Ocaklarının vazifesidir.

'ÜLKÜCÜLÜK NAMINA BİR FİDAN DAHİ DİKMEDİ'

Ülkü Ocakları’na bir gün yolu düşmemiş, MHP’yi Kırıkkale’de en güçlü olduğu Keskin’de yapılan her seçimde 3. sıraya düşürmüş, ülkücülük namına bir fidan dahi dikmemiş, MHP adına bir adım dahi atmamış bu şahsiyetin ne ülkücülükle ne de MHP’lilikle bir ilgisinin olmadığı istifa şekliyle ortaya ayan beyan dökülmüştür.

'ÜLKÜCÜLER HALİL ÖZTÜRK'ÜN YANINDA'

Parti Disiplin Kurullarımızın devreye girerek bu şahsi ihraç edeceğinden hiçbir şüphe duymadan, ülkücülüğü ve Milletvekilimizi sosyal medyada rencide etmeye çalışan bu gafil ve bunun gibiler bilmelidir ki ülkücüler, Halil Öztürk’ün yanında, Halil Öztürk de ülkücülerin abisi konumundadır.

'ÜLKÜ OCAKLARI'NIN VARLIĞINI HATIRLATMAK BOYUN BORCUMUZDUR'

Bu tür tartışmaların sosyal medya gibi kirlenmiş, trollenmiş, klavye delikanlılarının meskeni haline gelmiş mecrada yapılması şovmenlikten, artistlikten öte bir durum değildir. Bu ve bundan sonra bu tür davranışların içerisinde yer alan ve almayı düşünen kişilere Ülkü Ocaklarının varlığını hatırlatmak boyun borcumuzdur."

Yorumlar (0)
14
az bulutlu