banner5

banner4

Sosyal medyadan Abdullah Çatlı'ya sansür! Kızı isyan etti

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde 3 Kasım 1996 tarihinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın ailesi ölüm yıl dönümünde sosyal medya tarafından uygulanan sansüre tepki gösterdi.

GÜNDEM 04.11.2021, 15:10
Sosyal medyadan Abdullah Çatlı'ya sansür! Kızı isyan etti

Abdullah Çatlı'nın kızı Dr. Gökçen Çatlı, "Evlatları ve ailesi olarak onunla ilgili paylaşım yapma hakkımıza sansür uygulanıyor. Açıkçası babamla ilgili paylaşım engelinin altında lobi faaliyeti olduğunu ve bunların mahiyetini biliyoruz" dedi.

Instagram, Twitter ve Facebook sayfalarında Abdullah Çatlı ile ilgili yapılan tüm paylaşımların sosyal medya hesaplarından silinmesi veya paylaşanların engellenmesi Çatlı ailesinin tepkisine neden oldu.

"BABA-KIZ FOTOĞRAFI BİLE PAYLAŞAMIYORUZ"

Sosyal medyanın babasının ismine açtığı savaş ile ilgili açıklamalarda bulunan Abdullah Çatlı'nın kızı Dr. Gökçen Çatlı, bu durumun bir lobi faaliyeti olduğunu söyledi. Çatlı, "Yaklaşık 3 yıldır instagram, twitter ve facebook babam Abdullah Çatlı'nın ismini, fotoğrafını, videosunu paylaşınca, paylaşım sahiplerine süreli veya süresiz paylaşım yasağı getirmektedir. Kimi sayfalar ise tümüyle kapatılmakta. Aslında bu durum 5 yıl önce benim sosyal medya hesaplarımın kapatılmasıyla başladı. Bizler bu konuda bir çok girişimde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Ben ve kardeşim evlatları olarak babamızla ilgili bırakın siyasi bir paylaşımını, baba kız fotoğrafı bile paylaşamıyoruz. Bunun altını çiziyorum." dedi

"ENGELİN ALTINDA LOBİ FAALİYETLERİ VAR"

Babasına uygulanan sansürün insan haklarına aykırı olduğunu ifade eden Gökçen Çatlı sözlerini şöyle sürdürdü: Evlatları olarak onunla ilgili paylaşım yapma hakkımıza sansür uygulanıyor. Bunu şiddetle kınıyoruz ve insan haklarına aykırı olduğunu biliyoruz. Açıkçası babamla ilgili paylaşım engelinin altında lobi faaliyeti olduğunu ve bunların mahiyetini biliyoruz. Babam bizler için yiğit bir kahramandır. Diyelim ki bu lobiler için kendisi tehlike oluşturmaktadır. Kime göre? Neye göre? Türkiye düşmanı olan ve Türk dünyasına karşı yıkıcı emelleri olanların gözünde, babam tehlikeli görülmüşse ve gerisinde bıraktıkları halen korku oluşturuyorsa ne mutlu bize. Bu da bizler için ayrı bir sevinçtir. Bu arada suç bireyseldir. Evrensel hukukta bizlere uygulanan bu durumun mantıklı bir izahı yoktur"

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu