banner5

banner4

Temel Karamollaoğlu'ndan Abdullah Gül hamlesi

Haber Global ekranlarına konuk olan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’ndan Abdullah Gül çıkışı geldi. Karamollaoğlu eski Cumhurbaşkanı Gül ile yakın zamanda görüşmeyi planladığını açıkladı.

GÜNDEM 19.11.2021, 15:11
Temel Karamollaoğlu'ndan Abdullah Gül hamlesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Haber Global ekranlarında yayınlanan Siyaset Özel programına konuk oldu.

Temel Karamollaoğlu, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın zamanda bir görüşme planladığını açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkanı, gerçekleştirmeyi planladığı görüşmeye ilişkin şöyle konuştu:

"Bütün muhalif partilerle mutlaka tekrar tekrar görüşeceğim. Bir görüşme ile tüm meseleler konuşulmuyor. Ortaya somut öneriler çıkacak, tabii. Abdullah Gül ile de telefonda bir iki kez görüştük. 10 gün içerisinde tekrardan konuşacağız. Türkiye'nin gidişatı hakkında görüşlerini de alacağız. Şu anda ortak bir deklarasyondan haberim yok. Şu anda bugünkü sistemin değişip parlamenter sisteme geçilmesi gerekiyor."

Karamollaoğlu geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüş ve bu görüşmenin ardından 50+1 tartışması gündeme gelmişti.

"50 +1" TARTIŞMASI

Karamollaoğlu, "50+1" tartışmasına dair "50+1'in indirilmesi yanlış. sistem aynı kalır o zaman. Biz sorgulanamayan bir başkanlık sistemine karşıyız. Cumhurbaşkanı Erdoğan 50+1'den rahatsız çünkü kendisi bulamıyor bunu. Ufukta böyle bir şey görünmüyor" değerlendirmesi yaptı.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu