banner5

banner4

Kalıçdaroğlu: Gençlerin hayalleri bizim hedefimiz olacak

Kılıçdaroğlu, gençlerin hayalleri bizim hedefimiz olacak. Sıfır otomobilde ÖTV’yi sıfırlayacaklarını videolu mesajla paylaştı.

POLİTİKA 13.09.2021, 02:50 13.09.2021, 03:22
18
Kalıçdaroğlu: Gençlerin hayalleri bizim hedefimiz olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9 Eylül’de Parti Meclisi'nde söylediği, "Sıfır otomobil... Evet, genç ilk kez alıyorsa ÖTV'sini sıfırlayacağız. Onların hayalleri bizim hedefimiz olacak. Bunu sağlayacağız" sözlerini içeren bir video yayınladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, "İlk 6 ayda, gençlerimize verdiğim 6 vaadimden biri de 'Gençlerin ilk sıfır arabasına sıfır ÖTV idi. Gençlerimiz hayata atılırken bir araba sahibi dahi olamayacaklarsa biz neden varız, devlet neden var? Bir arabaya sahip olmanın nesi bu kadar özeldir de böyle vergilendirilmiştir" notuyla videolu bir mesaj paylaştı.

Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nde yaptığı konuşmanın bir bölümünün yer aldığı videoda şunları söyledi:

"Sıfır otomobil... Evet, genç ilk kez alıyorsa ÖTV'sini sıfırlayacağız. Elin oğlu Almanya'da, Fransa'da, Amerika'da, Güney Kore'de, Japonya'da geliri yüksek, yeni bir otomobil alıyor. Efendim bizim gençler, dünyanın ÖTV'sini getiriyorsun; 'almayacaklar.' Aynı şartlarda Türkiye'ye de getireceğiz. Kazanacaklar, üretecekler, otomobilleri olacak ve gezecekler. Çünkü onların hayalleri bizim hedefimizdir. Onların hayalleri bizim hedefimiz olacak. Bunu sağlayacağız."

Kaynak: Anka Haber Ajansı
Yorumlar (0)
22
kapalı