banner5

banner4

Galatasaraylı eski yıldızdan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı

Bir dönem Galatasaray formasını giyen efsane yıldız Didier Drogba, yıllar sonra Fenerbahçe ile ilgili itirafta bulundu. Yıldız futbolcu, Fenerbahçe maçlarında ırkçılıkla karşılaştığını ancak bu durumu umursamadığını dile getirdi.

SPOR 16.10.2021, 16:08
Galatasaraylı eski yıldızdan yıllar sonra gelen Fenerbahçe itirafı

Futbol oynadığı dönemde maruz kaldığı ırkçılığı ve mücadele yöntemini açıklayan Galatasaraylı ünlü eski futbolcu Didier Drogba, France TV'ye açıklamalarda bulundu.

Türkiye, İngiltere ve Fransa'da oynadığı dönemde ırkçı saldırılara maruz kaldığını ancak bunları umursamadığını açıklayan 43 yaşındaki Drogba, "Benim gözümde ırkçılıkla mücadele etmenin birkaç yolu var. Bunlar kişisel şeyler. Fenerbahçe maçlarında ırkçılıkla karşılaştım umursamadım. İngiltere'de ve Fransa'da da karşılaştım ama umursamadım. Bunun cehalet olduğunun farkındayım."  dedi. 

Didier Drogba, konuşmasına şu şekilde devam etti; 

"İyi bir izlenim bırakmak için yaptığım işte disiplinde en iyisi ve en güçlü olmayı tercih ettim" diyen Didier Drogba, "Bu benim saygıyı zorlama yöntemimdi. Yani beni ten rengimden dolayı sevmiyorsun ama bana katlanmak zorundasın, güçlü olduğum için beni alkışlamalısın. Bu benim ırkçı ve aptal insanlarla savaşma yöntemim oldu." 

Marsilya'da gösterdiği performansla Chelsea'ye transfer olan Didier Drogba, 8 sezon oynadığı İngiliz devinde dünyanın en iyi futbolcuları arasında girdi. Yıldız futbolcu, Chelsea formasıyla 16 kupa kazanmasını bildi.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu