banner5

banner4

Şile'de denizde kaybolan 3 kişiyi arama çalışmalarına ara verildi

YEREL 22.07.2021, 21:22 22.07.2021, 23:49
6
Şile'de denizde kaybolan 3 kişiyi arama çalışmalarına ara verildi

İSTANBUL (AA) - Şile'de serinlemek için denize girdikten sonra kaybolan 3 kişiyi arama kurtarma çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi.

Ayazma ve Kızılcaköy Plajı'nda serinlemek için denize giren yabancı uyruklu M.E.Ö. ve R.A. ile B.M, Ö.H.C. ve ., bir anda dalgalara kapılıp gözden kayboldu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine Sahil Güvenlik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekipler, denizde koordineli arama çalışması başlattı. Yabancı uyruklu R.A, ekipler tarafından kurtarılırken M.E.Ö'nün cansız bedenine ulaşıldı.

Kaybolan B.M, Ö.H.C. ve .'yı bulmak için gün boyu denizde arama çalışmasına devam edildi.

Havanın kararması üzerine arama kurtarma çalışmalarına ara verildi.

- İlçede plaja girmek yasaklandı

Şile Kaymakamlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, Ayazma ve Kızılcaköy Plajı'nda bugün sabah saatlerinde denize giren yabancı uyruklu M.E.Ö. ve R.A. ile B.M, Ö.H.C. ve . adlı vatandaşların yoğun dalga ve akıntı sonucu denizde kayboldukları ihbarı alındığı belirtildi.

Görevlilerin çalışmaları sonucu yabancı uyruklu R.A'nın kurtarıldığı, M.E.Ö'nün cansız bedenine ulaşıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bugün sabah saatlerinden itibaren ilçemizdeki tüm sahil ve plajlarda denize girmek yasaklanmıştır. Yoğun dalga ve akıntıda kaybolan diğer 3 vatandaşımızı arama kurtarma çalışmaları can kurtaran ve Sahil Güvenlik ekiplerimiz tarafından devam etmektedir."

Yorumlar (0)
23
açık